Skocz do zawartości

KBW


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich poruszonych tym ważnym tematem.
Krytykować lub podziwiać można każdą formacje wojskową świata.Ci byli dobrzy , a ci źli i bla bla bla.Tak naprawdę wydaje mi się że nie nam to oceniać.Jedni byli w KBW bo chcieli a inni bo musieli(jak w każdym wojsku).Mój dziadek był w KBW bo to pozwoliło mu mieć buty, ciuchy i ciepłą miche a to dla 18-latka w tamtych niespokojnych czasach bylo najważniejsze.Więc zanim ktokolwiek powie złe słowo o jakiejś formacji jako ogóle niech pomyśli o zwykłych szarakach którzy ją tworzyli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja Wisła" była najbardziej humanitarnym z możliwych załatwieniem sprawy zbrodniarzy z UPA.Przecież UPA-OUN to organizacje zbrodnicze,które programowo zakładały wyniszczenie ludności polskiej,fizyczną likwidację.Według różnych ocen na polskich kresach południowo-wschodnich szubrawcy z UPA wymordowali do 250 tysięcy osób.Wypowiedź moja jest może bardzo emocjonalna,ale z mojej rodziny jednego dnia wspaniali sąsiedzi ukraińscy zamordowali przy użyciu wideł i siekiery kilkanaście osób,po czym spalono ich w zabudowaniach,pozostał tylko popiół.Użalanie się nad Ukraińcami i ich cierpieniami związanymi z akcją Wisła" wydaje się nie na miejscu,w sytuacji gdy Ukraińcy nigdy nie przyznali się do ludobójstwa i czystek etnicznych dokonanych na narodzie polskim,o przeproszeniu nawet nie wspominam.Każda wojna niesie ze sobą cierpienia ludności cywilnej,to jednak nie Polacy dokonali ludobójstwa na narodzie Ukraińskim.KBW jest formacją kontrowersyjną,zwalczając polskie podziemie niepodległościowe szkodliwą.Jednak za walkę z banderowcami należy im się szacunek!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,mój post miał się znależć w temacie UPA. Tam jakiś omi30 stwierdził,że Ukraińcy po akcji Wisła" nie mieli złudzeń,iż Polacy są zdolni do takich samych okrucieństw.Uważam,że jest to przejaw elementarnego braku wiedzy historycznej.Powtórzę,iż istnieje zasadnicza różnica między zaplanowanym ludobójstwem Polaków dokonanym przez Ukraińców,a sporadycznymi wypadkami takiego postępowania Polaków.Przeglądałem post o KBW i UPA dlatego zaszła ta pomyłka.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie