Skocz do zawartości

BARS Łączność troposferyczna


jareks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...
jedna z takich jednostek-upuszczona znajduje sie przy trasie dk11 bytom-poznan w polowie drogi miedzy olesnem a lublincem kolo miejscowosci sierakow w przyworach. jednostka ta miala nr bars 201 i byla polaczona( podziemnym kablem kladzionym w 1981 roku) z inna jednostka o podobnej dzialalnosci w szumiradzie( link dostepny w temacie pt; co wojsko ukrywa w lesie kolo szumiradu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dawno nie odwiedzałem tego forum trochę wiadomości przybyło. Pojawiło się hasło Krzeczyn k. Lubina. Mieściła się tam jednostka powiązana z lotniskiem w Legnicy na forum ktoś wrzucił zdjęcie znawcy od radarów pewnie rozpoznają po antenach o co biega to się podzielą wiadomościami. Następne hasło kabel Zimna Woda" Z Legnicy wzdłóż DK3 biegł kabel wojskowy radziecki do Lubina a dalej nie wiem gdzie. Tuż za Rzeszotarami była stacja wzmacniakowa resztki są do dziś. Po lewej stronie drogi taka dziwna górka z dziwną piwnicą o ile dobrze pamiętam gdzieś w okolicy ogródków działkowych. W takich punktach schodziły się różne kable z innych kierunków. Drugi taki punkt to Karczowiska skrzyżowanie na Zimną wodę. Taka sama górka, z tego miejsca odchodził kabel do Krzeczyna właśnie przez Z.W. Układali go Rosjanie ale łączyli nasi cywilni łącznościowcy A teraz inne hasełko kabel Legnica-Przemków. Zdjęcie Krzeczyna mogło pojawić się na forum o Szumiradzie,które też śledzę. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
jestem z okolic olesna. jak wiadomo to przy obecnej dk11(bytom-poznan) w miejscowosci przywory( z olesna do lublinca) byla ta jednostka pod kryptonimem BARS-201, z kolei w lesie kolo miejscowosci szumirad przy trasie olesno-opole tez jest jednostka ktora byla przewidzian przez rosjan jako stanowisko dowodzenia w wypadku wojny UW z NATO gdyby UW zaatakowal NATO (podobne plany ataku zsrr na zachod europy mieli lenin w 1929 i stalin w 1941). na temat tej jednostki w szumiradzie byl atrykul w ksiazce o kuklinskim. te obydwie jednostki w latach 1980-1981 byly polaczone kablem (skladajacym sie z 7-9wiazek kabli grubosci piesci doroslego faceta) ktory lezy nawet i dzisiaj na glebokosci okolo metra z 15 metrow od krzyza w wysoce przy wjezdzie z olesna. skad mam te wiadomosci o tym kablu? bylem przy kladzeniu tego kabla z czystej ciekawosci bedac na odwiedzinach u swych krewnych w tej wysokiej. kabel ten kladli zolnierze w czerwonych-wisniowych beretach. CDN:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Odwiedziłem wczoraj obiekt w Przywarach (BARS 201). Okazało się, że wejście" do obiektu BARS zostało zabezpieczone". Dodatkowo ktoś dorwał się do obiektu KF (starego; zainteresowani będą wiedzieć o co chodzi) i tutaj także doszło do zabezpieczenia".

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dokładnie. Ten wykop jest na prawym, dolnym rogu obiektu KF patrząc od strony stacji trafo. Mówiąc inaczej jest to wykop obok szybu montażowego. Jak widać na foto ktoś wydobył nawet betonowe belki, które były wraz z piaskiem układane warstwami w tym szybie jako zabezpieczenie. Może kiedyś widziałeś jak to wyglądało na żywo. Dołączam jeszcze fotkę tego czegoś z czasów przed zabezpieczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne fotki,ta pokrywa była obok zbiorników z zapasami paliwa,jakie miała zastosowanie?nie wiem,być może to był właz do montażu wyposażenia obiektu?trudno określić,wtedy zwykły szeregowiec nie miał prawa się spytać nawet o takie czy inne szczegóły,dodam jeszcze ze główne wejście do KF było po przeciwnej stronie,od strony zbiorników z paliwem były też drzwi z napisem Centrum Informatyki ale nie były one wykorzystywane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście zapasowe, być może to ta informatyka o której pisał navi1970. W tle stacja trafo, na której widać nawet budkę z telefonem, która istniała jeszcze niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej budce było właśnie główne wejście do KF,co do ostatniej fotki to są czerpnie powietrza do obiektu BARS,znajdowały się krótko przed bramą wjazdową do obiektów,były z lewej strony szosy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w/g informacji od jednego z byłych wejście gówne było po drugiej stronie od stacji trafo, a przy trafo i budce wartowniczej było zapasowe. Może ktoś coś pomylił, ale to chyba bez znaczenia. Miejsce gdzie była ta duża czerpnia do KF i to wejście mamy zlokalizowane dosyć dokładnie. Co do czerpni BARS to nie bardzo rozumiem ich lokalizację. Jadąc od koszar (obecnie więzienia) mijamy portiernię, która znajduje się po naszej lewej. Kawałek dalej skręcamy w prawo do okręgu" otaczającego BARS, a jeszcze kawałek dalej po prawej mamy garaże (hangary). Jadąc jednak prosto drogą, która biegnie po łuku w lewo docieramy do KF. Po lewej mam trafo, po prawej obiekt KF. Wracając jednak do czerpni BARS to były one chyba po prawej stronie drogi głównej, gdzieś obok samego bunkra. Jeśli coś źle kombinuję, to proszę o sprostowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie