Skocz do zawartości

Cena


michalczewski

Rekomendowane odpowiedzi

stas39? realna? To dodaj do obserwowanych i zobaczysz czy ktos kupi;-))) za 12 tysia (po targach) moglem niedawno kupic caly mundur ss-mana ( spodnie,kurtka, furazerka i do tego koszula z krawatem do galowego munduru) z pelnym obszyciem.Nie dajmy sie zwariowac..za duzo tego ebaya ogladacie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś sprzedawał wczesniej ten hełm w zestawie. Napisał że w USA hełm taki kosztuje znacznie więcej. Sprzedawał też w tym zestawie celte Jego zdaniem wartą 140 dolarów! Hełm w takim stanie wart jest w USA na rynku kolekcjonerskim max.500 dolarów. Pozatym jest strasznie zadufany w sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta celta nawet tyle nie byla warta, bo byla wloska.A dorabianie teorii, ze uzywana przez ss? To rownie dobrze kupcie stary kozuch, bo jakis ss-man moze sie grzal w nim na froncie wschodnim.Poza tym, jaka pewnosc, ze ten helm jest ok? Swojego czasu kupilem, caly arkusz oryginalnych kalkomanii do helmu SS.Tych arkuszy bylo znalezionych pod jakas podlaga na Slasku kilkanascie.CO to za problem przylepic?Podobnie nie jest problemem postarzenie ich, nawet z tymi naciekami rdzy, jak na tym z Allegro.Kto wykaszle 6 tysia nie majac pewnosci, ze to oryginalny fant.A podrabianie helmow jest juz powszchne w calej Europie.Najlepsze sztuki widzialem z za wschodniej granicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do DTH. to prawda z tymi falsami. znam Ludzi którzy zrezygnowali ze zbierania niemców bo....nawet oni boja sie że nie poznaja orginału od falsa. znane są przykłady szycia mundurów z orginalnych materiałów i nici.
ale jak rozpoznasz czy to fals czy nie jak ktos nalepił na orginalna farbe orginalne naklejki .......
do Bolasa poże pomylił przecinek o dwa zera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to pewne jest tylko to, co sam wygrzebie, albo za co mi recza ludzie do ktorych mam zaufanie (sa tacy jeszcze).W tej chwili helmy, szable, czy wlasnie co poniektore mundury to chora sprawa.Nie wiem, czy zwrociliscie uwage, ostatnio na Allegro poszlo kilka polskich szabel.Czesc z nich jedna z tych osob, do ktorych mam zaufanie i ktora akurat na bialej broni zna sie dokonale widziala dwie, czy trzy z nich. Jak mi przekazano, wszystkie byly w mniejszym lub wiekszym stopniu lipne, a dodam tylko, ze ceny ich wahaly sie od 2tys.-6 tys. Swoja droga dziwie sie ludziom, ze placa w ciemno takie pieniadze, bo przeciez na podstawie zdjecia trudno cokolwiek ustalic. A niesmiertelny tekst z Allegro (o czym swojego czasu bylo glosno)pt: stan jak na skanie" uwalnia sprzedawce od posadzenia ze jest oszustem, nikt mu nie udowodni ze rznie glupa i swiadomie wciska lipe.On sie nie zna i nie wiedzial..wycenil rzecz, a skoro ktos chcial kupic, to przeciez on jest czysty.Tak wiec Panie (sa przeciez wsrod nas takze;) i Panowie, do wykrywaczy i po drabinach na strychy!!!;-))))) Wiosna juz blisko:-)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj niesamowitą okazje nabycia za 3000 zł mausera. Stan magazynowy, szkoda tylko że był to Yugol. Oczywiscie akcja rozgrywała sie w legendarnym miejscu jakim jest bazar na Kole w Warszawie. Jak powiedziałem, że to mauser powojenny z Jugosławi to mało nie dostałem w paszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000 za mausera???
boze ale ceny, zaczynam bogosławic ze mieszkam w polsce C :) ja polaka wz 29 w pieknym stanie kupiłem za 1200 zł z szafy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie