Skocz do zawartości

Brutalna ewitalizacja"


Rekomendowane odpowiedzi

Nawet bunkier może być przyjemny dla oka, a tutaj totalny brak lekkości. I dalej nie wiadomo czym to obłożą (chyba najlepiej ogniem acht/acht...)
ps. Zelig> widziałem tylko z samochodu. Dzięki za przypomnienie.
W poniedziałek przebiję się na Piękną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego iglanadon ogólnie chodzi o to cytuje:niemniej sposób adaptacji winien być licujący z postacią i rangą obiektu.Jak widać z projektu przebudowy {?} czy też oszpecenia Benedykta nie o to chodziło profesorowi Bogdanowskiemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek pewnego banku na R" mieszczacego sie na rogu Pieknej i Kruczej oparl sie na dwoch kamienicach. Jedanej od ul. Kruczej a drugiej od ulicy Pieknej. Obydwie pospinane sa klamrami i podparte szalunkiem".
A budynek wydzialu Arch. na Koszykowej nie jest taki najgorszy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niedługo w Krakowie będą chyba przebudowywać Wawel i Sukiennice ? - kościołowi Mariackiemu też by się pewnie przydało pierdyknąć elewację ze szkła i aluminium coby Kraków wszedł do europy w pełni nowoczesny i w dodatku żeby paru baranów na stołkach wyciągnęło z tego jakąś kaskę zanim się opcja polityczna nie zmieni i nie pójdą w inne ministry czy prezesy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Lata minęły, środki się nie znalazły, okoniem stanęły lokalne stowarzyszenia i fort jak stał tak stoi. Wrócił do zasobów miejskich. Zobaczymy co dalej.

Brutalna rewitalizacja to bliźniacza dla Benedykta" wieża Krzemionki". Jej fundamenty i dolna część wykorzystane zostały podczas budowy ośrodka telewizyjnego. Widać je doskonale zarówno na mapach jak i w terenie.

Ciekawą formą rewitalizacji jest Fort Węgrzce. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Żal mi jedynie wież pancernych nakrytych membraną, ale dobre jest to, że zostały. Zastanawia mnie jak to wygląda od środka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie