Skocz do zawartości
  • 0

Bagnet w prezencie...


Gambit

Pytanie

Witam. Wczoraj dostałem w prezencie ten oto bajonecik :) Producent: CLEMEN & JUNG Żadnych stempli odbioru. Dł.: 390 mm., bez karbowania elementów drewnianych rękojeści. Wiem, że niemiecki, mam podejrzenia co do typu ale nie chcę nic sugerować. Chodzi mi o rok produkcji, może formacje, typ broni do której był przeznaczony itp. Dzięki za wszelakie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

to jedna z wersji niemieckiego bagnetu S 84/98 - nie jestem specem od bagnetu niemieckiego ale to chyba II wersja - zaraz sprzed wojny - III wersja S84/98/34 - miała już okłądi bakelitowe (najbardzej znany niemiaszek) - uważaj z fosolem - jezeli za długo bedziesz moczył bagnet (nawet kontakt szmatka z fosolem- głownia) - moze pozostaćwredny do usuniecia osad z fosoforanów. Najlepiej jak mówili koledzy WD-40 - mozesz próbować szmatką albo czymspodobnym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj dostałem w prezencie ten oto bajonecik :) Producent: CLEMEN & JUNG Żadnych stempli odbioru. Dł.: 390 mm., bez karbowania elementów drewnianych rękojeści. Wiem, że niemiecki, mam podejrzenia co do typu ale nie chcę nic sugerować. Chodzi mi o rok produkcji, może formacje, typ broni do której był przeznaczony itp. Dzięki za wszelakie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okladki drewniane swiadcza ze jest to wczesny model, poszukaj na ostrzu od gory liczby dwucyfrowej, to bedzie data produkcji
a c odo typu broni, to jest to bagnet do mausera 98k
mam pytanie, czy to jest oksyda czy korozja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnym przygotowaniu do renowacji bajonecik odkrył parę swoich tajemnic: na spodzie drewnianych okładek po odkręceniu ukazała się liczba 64 tak jak i na metalowej części rękojeści znajdującej się pod okładkami. Po zdjęciu osłony ogniowej natomiast światło dzienne ujrzała liczba 159 i malutka, pięcioramienna gwiazdka. Czy to w czymś pomogło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie