Skocz do zawartości

Koszalin vol. IV


wojna1939

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 308
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witajcie !!!
Koledzy R. i der K. troche się o was niepokoję. Zastanawiam się czy bezpiecznie jest wybrać się z wami do lasu ?
Z koleżżżżeńskim pozdrowieniem !!!!!
Ps. Kolego L. - co z naszym sprzętem ( bez podtekstów ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen: najpóźniej wczoraj miał być wysłany. Zadzwonię w poniedziałek i jesli okaże się że jeszcze nie wyszedł to ja rezygnuje wtedy. Zaczynam żyć wyjazdem i trochę mnie już męczy ta zabawa w kotka i myszkę z panem producentem.
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)!!!

Wojna1939: Skontaktuj się z Der Kacpier o której będzie wolny. Ja dziś odebrałem swoją piszczałke.Ciekawe jak w terenie będzie sie zachowywać. Wstępnie ustaliliśmy wyjazd po godzinie 15:00 . Pozdrawiam ....J......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)!!!

Wojna1939: Skontaktuj się z Der Kacpier o której będzie wolny. Ja dziś odebrałem swoją piszczałke.Ciekawe jak w terenie będzie sie zachowywać. Wstępnie ustaliliśmy wyjazd po godzinie 15:00 . Pozdrawiam ....J......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jest jeszcze to cudeńko ... kabłąk (nie wiem jak fachowo się to nazywa) prawdopodobnie od rapiera, jak widac pruski, pozłacany był i szkoda tylko, że brak jest reszty ... (czego to się zachciewa!) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po drugiej stronie jest ygnatura wytwórcy jak mniemam ... to co wyglądało na srebrny medal okazało się frankówką" tylko wutartą i ubabrana w czymś. Na dodatek jakiś jełop opiłował lub odciął kawałek brzegu.
Jak tylko wyczyszczę zamieszcze fotkę.

Tyle tymczasem, idę spać - bywajcie - M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegów mojego męża.Dzisiaj zawiozłam j. do super ciekawego miejsca. Tak ciekawego, że wykrywka wróciła ze mną do domku.Po 10 minutach przebywania w sanatorium J.chciał jechać do domu, więc jak tylko najszybciej mogłam zawinęłam się i po prostu mu zwiałam bo gotów był zrezygnować z zasłużonego wypoczynku i wracać do domu.Zresztą w momencie wjazdu na podwórko już miałam telefon. Biedak stwierdził,że przez trzy tygodnie to on dostanie świra.Pozdrowienia od Kolegi R.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chłodny i desczowy dzień byłem dziś na militarce". Trafiłem rozbrojony pocisk od garłacza i technologicznie skomplikowany, aluminiowy dekielek od jakiegoś silnika a o stercie śmieci żelaznych nie wspomne;). Kolega znalazł magazynek od brena i paciorki od mausa.
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

dziękuję za pozdrowienia do R. - sanatorium to nie taka kiepska sprawa - sam bym się wybrał - odpocząć oczywiście od pędzącej rzeczywistości ... hi hi. Może szanowna małżonka kolegi wstawiła do wątku skany ostatnich zdobyczy męża ...

L.: dobre i to - dzwonisz dzisiaj w/s sprzętu?

Spotkałem się z L.(ionem). Dostarczył duży atlas świata wydanie Drezno 1938 o ile dobrze pamiętam. Gdy ktoś miał ochotę na przegladnięcie tomiska to dajcie mi znać. Są ciekawe opisy gospodarek różnych krajów (z punktu widzenia oczywiście niemieckiego).

der K.: ujawnij światu zdobycze

Tymczasem bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus
R.żona Dzięki za pozdrowienia ,sam też bym chciał się pobyczyć..
W. Ta sygnatura wytwórcy to raczej logo" panującego wtedy władcy. W tym wypadku Fryderyk Wilhelm I(1713-1740) lub II(1786-1797) ,nie widać dokładnie cyfry rzymskiej na dole napisu). Tak czy inaczej piękna i stara rzecz...
L(iona) podejście mi się podoba. Globalne rozmieszczenie surowców i kapitału w 1938 jest ważne...;)
Pzdr der K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

na samym dole jest IV" czyli idąc Twoim tokiem: sygnatura Fryderyka Wilhelma IV (najstarszego syna FW III i Luizy Meklemburskiej - Strelitz.

L.(ion) traktuje sprawę bardzo globalnie, jest to z jego strony gruntowne przygotowanie.

Bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

O.: co u Ciebie? Wykrywka jest? Zamilkłeś, choryś czy co? Jak wyglądasz po obchodach dnia zwycięstwa? Maszerowałeś po ogródku? Kuzyniak się nie odzywa. Czekam cierpliwie.

Tymczasem - Bywaj - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus chopaki :)
W. Jak z czwartkiem? Masz czas?
To z ostatniej soboty: zdefaszyzowany winterschlacht (ktoś walił młotem w sfastę i hełm) ,guzik szlachecki pruski i fenole..
Pzdr der K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj korzystając z 3 godz. przerwy w pracy też byłem...
to była nierówna walka z żywiołami wodą i błotem...Jednak później zza chmur wyszło słońce i mimo totalnego przemoczenia walczyłem dalej ,ale chyba warto było...
Oprócz tego co na fotce wyszły jeszcze 2 szt cylindry od motocykla + 3 tłoki ,kula kamienna (chyba armatnia) ,samolocik ,miedziany dysk(nie wiem co to) i kilka innych...
Pzdr der K.
PS.
Teraz wiem skąd się bierze lumbago :)
Wszystko mnie dzisiaj boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

gratuluję. Najprawdopodobniej czwartek jest aktualny, o ile coś nagle nie wyskoczy (jak to lubi się dziać) dzisiaj wieczorem dam znać czy się nic nie zmieniło. Mógłym startować ok.17.00. Mieszałeś w rejonie tych 10 m czy zapyszczałeś się w głąb. Taka miejscówka to skarb hi hi ...
R. pewnie zgrzyta zębami.

Sobota u mnie odpada - wyjazd, zostaje jeszcze niedziela. Następny łik end mam cały wyjazdowy tak jak mówiłem.

L. i O. - to poszalejecie ze swoim nowym sprzętem.

Tylko biedny L.(ion) patrzy w morze i marzy się coś wydarzy.

Tymczasem bywajcie - M.

P.S.
Fajowy ten samolocik - ciekawe jaki Helmucik sie nim bawił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie