Skocz do zawartości

Czym zakleić dziury po kornikach?


pomsee

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!
W rzeczy tak drogiej i pięknej jaką jest pistolet skałkowy radziłbym albo tych dziur wcale nie zaklejać albo użyć specjalnego wosku. Taki wosk jest sprzedawany w pałkach w całej gamie barw. Nakładamy go ostrym niewielkim nożykiem. Jak wiadomo w czasie nakładania trzeba trzymać pałkę tego wosku w rękach aby był rozgrzany i łatwo go było nakładać. Dziury trzeba uzupełniać bardzo dokładnie. Ten wosk kupisz tylko w dobrych sklepach z farbami o ile się orientuję. Nie używaj innych szpachlówek bo zachlapiesz skałkówkę. W razie niejasności pisz na priva.
Yasioo
yasiooxx@wp.pl
GG: 6924434
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!
pistolet jest piękny a ja nadal pozostaję przy opinii że użycie wosku jest tu najmniej inwazyjne i w pełni odwracalne.Zresztą dziurki są tak małe że nie warto ich zaklejać ( chyba że mnie me stare oczy mylą ).
Yasioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasioo dziękuję za radę z woskiem - rekomendują go też książki o renowacji antyków. Życzę Ci też pomyślnej konstrukcji skałkówki. Ja raczej zajmuję się zabytkową bronią ale chyba kupię działajacy pistolet i zobaczymy jak sie bedzie sprawował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie