Skocz do zawartości

Bunkier KOP w Prawym Lesie


dzava

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, słyszał coś o bunkrze KOP w Prawym Lesie koło Przerośli (Suwalszczyzna) na przedwojennej granicy polsko - pruskiej? Widziałem znak i opis na mapach turystycznych ale nic więcej, moze ktoś? coś wie? to KOP - u czy Straży Granicznej? Z góry dzięki za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem opis miejscowości na mapie, gdzie było napisane, że znajdują sie tam ruiny bunkrów z czasów II wojny światowej, oraz jakis kamień upamiętniający jakiegoś niemieckiego generała. Pytanie czy te bunkry to jakieś stanowiska betonowe, czy ziemne i jak to wyglada dzisiaj, i co z tym kamieniem czy faktycznie takowy istnieje oraz komu jest poświęcony- moze ktoś widział, coś wie, ma fotki. Dziekuję
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
Witam zainteresowanych, latem 2004 podczas wyprawy rowerowej po suwalszczyźnie i mazurach trafiliśmy do Prawego Lasu i natknelismy się na ten bunkier. Podobno jest jeszcze jeden lecz byliśmy za bardzo zrąbani aby go szukać. Może w tym roku tam powrócimy. Jeżeli ktoś chce więcej fotek tego bunkra a mam ich 7 to mogę przesłać. fotograf62@tlen.pl w temacie piszcie prawylas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś błąd podczas ładowania pliku jpg. wyświetla mi się napis że tylko pliki jpg mogą być załadowane. Ja ładuję jpg i w formacie 600 lub 650 i wadze mniejszej niż 100kb i tak się nie chcą załadować. A szkoda bo mam 7 fajnych fotek tego schronu i jego wnętrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ten drugi bunkier, częściowo wysadzony położony jest przy drodze na Wersele. Jak patrzysz na to zdjęcie powyżej gdzie widać metalową kopułę bunkra, gdy patrzysz przed niego na ostatnim planie jest plamka lasu na wzgórzu - tam jest ten drugi bunkier. Czy będąc w Prawym Lesie widziałeś głaz narzutowy poświecony podobno niemieckiemu generałowi lotnictwa, który miał gdzieś zginąć w tej okolicy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Tak sie sklada ze wlasnie pochodze z Prawego Lasu.Sa tam dwa bunkry z czasow drugiej wojny swiatowej.Jeden z nich jest w zasadzie calkiem juz zniszczony,natomiast drugi jest w dosc dobrym stanie.W srodku jest nawet pozostalosc po lazience i wyrwanym pisuarze.Sa to bunkry obronne.Jesli chodzi o kamien to tez taki istnieje,ale tak naprawde to nikt dokladnie nie wie kto zostal pod nim pochowany.Stoi on na czterech mniejszych kamieniach.Na tym glownym jest wyryty krzyz.Jesli ktos chce go zobaczyc to radze zapytac miejscowych bo nie latwo do niego trafic.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie