Skocz do zawartości
  • 0

CZY TO CARSKIE CZY JUŻ RADZIECKIE


rbl

Pytanie

witam, mam kilka pytań:

1. kto i za co to dostawał
2. co to tak na prawde jest ? czy to odznaczenie (odznaka) czy jakiś emblemat noszony z przepisu ?
3. czy to rosja carska czy radziecka ?

kilka informacji:
- na tarczce sa 2 dziury powstały chyba wtórnie
- odłamane są górne części szabli
z tyłu chyba slad po mocowaniu (może stąd dziury że potem ktoś to sobie przyszywał ?)
- w dosłownym tłumaczeniu wychodzi że to: zwiadowca pierwszej kategorii", ale jak oficjalnie nazywała sią ta odznaka ?

pozdr rob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

witam znowu,
dzieki za sugestie i informację, czególne dzięki za stronkę - fajna jest !
ściągnąłem sobie fotkę tego co było na stronce i to moje jest nieco inne:

- nie ma w środku strzałki kompasu
- u mnie literki: O" i W" są zamienione miejscami

pewnie jest to inna wersja odznaki (albo inny okres)
jakby ktoś wiedział jak wytłumaczyć te różnice to zapraszam do wypowiedzi :)

pozdr rob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam kilka pytań:

1. kto i za co to dostawał
2. co to tak na prawde jest ? czy to odznaczenie (odznaka) czy jakiś emblemat noszony z przepisu ?
3. czy to rosja carska czy radziecka ?

kilka informacji:
- na tarczce sa 2 dziury powstały chyba wtórnie
- odłamane są górne części szabli
z tyłu chyba slad po mocowaniu (może stąd dziury że potem ktoś to sobie przyszywał ?)
- w dosłownym tłumaczeniu wychodzi że to: zwiadowca pierwszej kategorii", ale jak oficjalnie nazywała sią ta odznaka ?

pozdr rob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam,
...nie, sprzedawać tego nie będę, raczej rzadko pozbywam się rzeczy własnorącznie wygrzebanych , a i mysle, że to moje, to nie jest raczej fałszywe, sam to wydobyłem z naszaj polskiej ziemi :) , choć kto wie, może to podróbka" z epoki :), a takie czasami są jeszcze cenniejsze :) może ten kto robił formę do wyciskania w blasze był jakiś niedouczony, albo miał niedokładny wzór, tego co ma zrobić i powstało to co powstało. to by nawet było prawdopodobne, zważywszy, że i w tej drugiej wersji sa poodwracane literki - nie świadczy to bynajmniej o zbytniej precyzji wykonawców! zwróćcie też uwagę ze na tej mojej tarczce nie ma wogóle igły kompasa (!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE DZIĘKI FROZZER !!! a czy orientujasz się może (albo ktoś inny z forumowiczów) jak czesto trafia się taka odznaka, nie to zebym chciał się jak pozbywać (nic z tych rzeczy !), ale zawsze przyjemnie wiedzieć że ma się coś rzedszego !

pozdr robal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie