Skocz do zawartości
  • 0

Co to za Kamień ?


J23

Pytanie

Został znaleziony w czasie poszukiwań w rejonie Jeleniej Góry,jest to jakiś kamień o wymiarach 10X6 cm.W prawym górnym rogu jest wkomponowana aluminiowa tabliczka z 8 ramieną gwiazdą z napisem KSTEINPUTZ.Co to może być ,nigdy nie spotkałem się z takim kamieniem .Proszę o identyfikacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

sorry za zaśmiecanie ale przyszło mi do głowy, że raczej jest to narzędzie tynkaeskie o czym świadczyć może ta blaszka. Chodzi o to, że tak oznaczony (blaszką) kamień", nie zagubi się wśród innych kawałków gruzu i jest na pierwszy rzut oka doskonale rozpoznawalny przez robotnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobre,ale czy w takim razie nie powinno być o" oznaczone w sposób umożliwiający identyfikację np. Ksp11/44, czy w jakiś podobny sposób? Próbki oznaczane są w sposób umożliwiający identyfikację serii, partii lub konkretnego egzemlarza... ale rzeczywiście i ta teza jest dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został znaleziony w czasie poszukiwań w rejonie Jeleniej Góry,jest to jakiś kamień o wymiarach 10X6 cm.W prawym górnym rogu jest wkomponowana aluminiowa tabliczka z 8 ramieną gwiazdą z napisem KSTEINPUTZ.Co to może być ,nigdy nie spotkałem się z takim kamieniem .Proszę o identyfikacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stein - kamień
putz - tynk, czyścić...

Znalazłem na necie stronkę producenta materiałów budowlanych. Wygląda mi na to, że może być to kamień ozdobny do wykładania tynków... coś w rodzaju imitacji kamienia naturalnego,który nakładało się na tynk. Ale ta tabliczka... hmmm... Monti mógł mieć rację... może to jest próbka materiału do prezentacji, ale raczej nie do prób wytrzymałościowych ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostalo to znalezione na terenie lotniska.A czy moze to być próbka materiału z którego była by możliwośc budowania pasa startowego.(lotnisko Góra Szybowcowa koło Jeleniej Góry , z tego co czytałem to na tym lotnisku piloci niemicy zdobywali swoje diamenty latając na szybowcach,tu rekordy też zaliczała pani pilot Luwdwafe (chyba s stopniu pułkownika ).Ktora z tego co czytałem a mogę się mylić była jedną z niewielu kobiet które latały na myśliwcach w czsie IIwś.
Czy taki trop z kamieniem" jest możliwy .Co sądzicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Nazwa sugeruje, że jest to jakiś rodzaj kamienia polerskiego. Z jakiego dokładnie kamienia jest to wykonane? Coś w rodzaju pumeksu czy raczej piaskowca? A w jaki sposób przytwierdzona jest ta tabliczka, dałoby się ją łatwo zdemontować? Wiem, że za dużo tych pytań :)...
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie