Skocz do zawartości
  • 0

Do czego sluzyl ten pojemnik


pomsee

Pytanie

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko sie zgadza, a do parcianej tasmy do Browninga wz. 30 wchodzilo 330 sztuk amunicji.To skrzynka amunicyjna wlasnie do tego ckm-u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Browninga to jeszcze nie tak trudno, ale podstawa do niego...no i....powodzenia, a jak juz trafisz polecam sie jesli chodzi o numer i rocznik maszynki;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną!!!! jednak do tej pory uważałem,ze jest ona od mg pochodzenia niemieckiego,jestem mile zaskoczony bo cenie sobie bardziej polskie pamiątki...jednak nie ma żadnej sygnatury i ma kolor piasku (Afrika Korps he he)dostalem taka od chłopa ktory sciągnoł ją z pola bitwy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś obiło mi się o uszy, że Polacy produkowali w okresie międzywojennym skrzynki do MG na eksport do Niemiec. Ale tych nie sygnowali by symbolem WP tylko nazwą wytwórni. Prawdopodobnie jest to skrzynka od rkm lub lkm używanego w WP. Może być od lkm wz. 08-15 (oznaczenie niemieckie) to maxim na dwójnogu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnik ze zdjęcia to skrzynka na pacianą taśmę amunicyjną do Browninga wz.30. W praktyce, we wrześniu 1939 w takich pojemnikach noszono też luzem zapasową amunicję do doładowania taśmy(wchodziło jakieś 350 sztuk).
Faktycznie są podobne do niemieckich od MG i nie wszystkie mają sygnatury, ale można je odróznić po farbie i kształcie rączki do przenoszenia - uchwyt nie jest pełen ale ma podłużne wyżłobienie na grzbiecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje,mam trzy rozne pojemniki na amunicje tamte widzialem na zdięciach przy szkopach tego jednego nie,wiec pomyślałem ze moze byc polski.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Farba piaskowa" na skrzynkach amunicyjnych do MG to normalka. Mam dwie skrzynki w takim wlasnie kamuflazu. Sczerze mowiac to skrzynki stalowej z prosta krawedzia nie widzialem jeszcze w innym malowaniu:D

Z powazaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie