Jump to content
  • 0

Do czego sluzyl ten pojemnik


pomsee

Question

15 answers to this question

Recommended Posts

O Browninga to jeszcze nie tak trudno, ale podstawa do niego...no i....powodzenia, a jak juz trafisz polecam sie jesli chodzi o numer i rocznik maszynki;)
Link to comment
Share on other sites

Mam identyczną!!!! jednak do tej pory uważałem,ze jest ona od mg pochodzenia niemieckiego,jestem mile zaskoczony bo cenie sobie bardziej polskie pamiątki...jednak nie ma żadnej sygnatury i ma kolor piasku (Afrika Korps he he)dostalem taka od chłopa ktory sciągnoł ją z pola bitwy....
Link to comment
Share on other sites

Kiedyś obiło mi się o uszy, że Polacy produkowali w okresie międzywojennym skrzynki do MG na eksport do Niemiec. Ale tych nie sygnowali by symbolem WP tylko nazwą wytwórni. Prawdopodobnie jest to skrzynka od rkm lub lkm używanego w WP. Może być od lkm wz. 08-15 (oznaczenie niemieckie) to maxim na dwójnogu.
Link to comment
Share on other sites

Pojemnik ze zdjęcia to skrzynka na pacianą taśmę amunicyjną do Browninga wz.30. W praktyce, we wrześniu 1939 w takich pojemnikach noszono też luzem zapasową amunicję do doładowania taśmy(wchodziło jakieś 350 sztuk).
Faktycznie są podobne do niemieckich od MG i nie wszystkie mają sygnatury, ale można je odróznić po farbie i kształcie rączki do przenoszenia - uchwyt nie jest pełen ale ma podłużne wyżłobienie na grzbiecie.
Link to comment
Share on other sites

Pewnie masz racje,mam trzy rozne pojemniki na amunicje tamte widzialem na zdięciach przy szkopach tego jednego nie,wiec pomyślałem ze moze byc polski.....
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information