Skocz do zawartości

Korpus Kadetów


Brat Pit

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie pamiętam tytułu ,ale autorem był p.Lindner.Opisuje swoje wspomnienia z nauki w szkole kadetów,służbę wojskową ,aż do niewoli po obronie Helu.Czytałem to ze dwadzieścia lat temu ,więc prosze o wybaczenie ale tytuł uleciał mi z głowy.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku powinna wyjść publikacja - wspomnienie pułkownika Kowalskiego dowódcy KK w Rawiczu. Opublikować mają władze Rawicza , dostały je od rodziny. Jak tylko wyjdą dam zainteresowanym znać - kolega jest prawnukiem pułkownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księga Pamięci Kadetów II RP" - dla informacji o szkołach nie warto. Biogramy też słabo opracowane. Niestety książka nie warta swojej wysokiej ceny.

W. Lindner, Polskie Korpusy Kadetów" - najbardziej chyba znana książka o kadetach, ale osobiście mam mieszane do niej uczucia. Trochę pisana po łebkach

A. Popiel, Korpus Kadetów Nr1 1918-1939" - Bardzo dobra.

W. Korbel, Sztandar dwóch powstań" - dobra, ale praktycznie nie do kupienia

M.L. Lebiedziński, Korpusy Kadetów w Polskim Szkolnictwie Wojskowym" - Praca bardzo ogólnikowa.

T. Sochniak, Wspomnienia kadeta z Korpusu Marszałka Józefa Piłsudskiego" - czekam właśnie na paczkę z wydawnictwa, więc nie wiele jestem w stanie powiedzieć.

W. Barcikowski, Byłem kadetem" - wspomnienia. raczej nie wiele wnoszą.

A. Lindner, Ale serce boli" - kolejne wspomnienia

Na marginesie dodam jeszcze, że zdjęcie które wkleił kolega why nie przedstawia kadetów. Jeśli jesteś zainteresowany bliższymi informacjami napisz na e-mail ( lodbrog@WYTNIJo2.pl ). Interesuję się szkolnictwem wojskowym już od dłuższego czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie