Skocz do zawartości
  • 0

co to jest za herb?


jary30

Pytanie

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj powiedz gdzie został znaleziony. Nie jest to herb pochodzący z Polski. Cho ciaż pewne cech moga na to wskazywać ale wolę być ostrożny z ocena do puki nie będzie nic więcej wiadomo. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą ale ostatnio przez dwa miesiące zajmowałem się od strony graficznej przygotowywaniem herbów i trochę się ich naoglądałem. Z tąd moje przypuszczenie iz może to byc herb miejski a nie koniecznie rodowy. Ten typ dzielonej tarczy z nałożoną druga tarcza przypomina mi herby mniejszych miast z nadrzędną jednostką administracyjną np. dużego miasta, powiatu lub gminy którą symbolizuje mała tarcza wewnątrz. Korona to ozdobnik który może swiadczyć o nadaniu herbu przez króla lub innego oligarchę. To takie dywagacje laika ale moze słuszne. Warto byłoby poszukać herbaża miast w pierwszej kolejności z okolic znaleziska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dago Witaj! Ja teraz jadę na studia, Podejmij trop z miastami. Choć mi się nie widzi aby herby miasta były na zastawie stołowej, no i korona hrabiowska na tym. Z drugiej strony brak klejnotu w koronie? Nazwa niemiecka tej miejscowości(Habelschwerdt)literka H na małej tarczce. Zobaczymy co wyniknie. Dago jak polska heraldyka jest prosta i przyjemna a ta zachodnia niech szlag ją trafi. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmioty z tym herbem znalezione zostały we wsi Zabłocie na przedmieściach Bystrzycy Kł. Wieś Zabłocie leży między Bystrzycą Kł (Habelschwerdt) a Gorzanowem (Grafenort) w którym to znajduje się pałac (zamek) którego ostatnim właścicielem był ród von Herberstein-ów (Friedrich von Herberstein). Może te informacje pomogą w identyfikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy do tego herbu można stosować zasady które znalazłem na stronie http://www.cyf-kr.edu.pl/~mxtopor/herbarz/herbarz/

W przypadku jak umieszczano dodatkowo herb na środku tarczy, zmieniała się też kolejność, a więc:

0 - herb ojca (własny) (środek tarczy)
A - herb matki
B - herb babki ze strony ojca
C - herb prababki ze strony ojca
D - herb babki ze strony matki"


Co do litery H w środkowej tarczy nie sądzę aby to miało coś wspólnego z nazwą miasta którego herbem od zarania istnienia jest srebrny lew z dwoma ogonami w koronie nadany przez Jana Luksemburczyka bodaj 1320 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dago ano nie było bo Herbów i innych staroci nie było a wiesz złom to nie dla mnie :-{)A co do herbu Mała tarczka H to by pasowało do nazwiska ostatnich właścicieli. A na czym to jest umieszczone. Dago no to współpraca od nowa? Więcej na priwa.Pozdrowionka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie