Skocz do zawartości

Breslauer Apokalypse - Gleiss Horst


Wraith

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie udało mi się donieść z biblioteki (zygzakiem ale jest!!!:-) dwa pierwsze tomy hi hi:) Czy ktoś z forumowiczów, może zabierał się za tłumaczenie któregoś z tomów???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem notatki z Gleissa (m.in. z 2.tomu) w Czytelni Zbiorów Specjalnych na Piasku we Wrocławiu, ale jeszcze ich nie tłumaczyłem. A znasz niemiecki? :-)

Pozdrawiam
Leuthen

PS Z jakiej biblioteki pożyczyłeś Gleissa, jesli można wiedzieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)
Awaria dysku i stąd tak błyskawiczna odpowiedź:)
Gleiss jest dostępny w Bibliotece Uniwersyteckiej na Szajnochy. 1 komplet dostępny do pożyczenia i kolejny udostępniony w czytelni, także dobra sprawa. Aktualnie skanuje interesujące mnie rzeczy (działania wojsk) jednocześnie cosik tam starając się potłumaczyć i porobić notatki i plany na mapach. Niemiecki znam w stopniu podstawowym i posiłkuję się słownikami. I jeszcze, jeżeli chodzi o zbiór książek na Szajnochy to można znaleźć w zasadzie wszsytkie pozycje polskiej literatury dotyczące Wrocławia.
Pozdrawiam również i wybaczcie za umieszczenie posta na głównym miast w książkach - z rozpędu;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze Ps:Nie wiecie gdzie można dostać mapy topograficzne, sztabówki, Wrocka i okolic? Mam na kompie jedynie w niezbyt cudnej jakości. Pytałem w centrum" map na Biskupiej, a tam mają aż Ostrów Wlkp i jeszcze jedną jakąś...;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz 1:500000 pisz do mnie , inne w ksiegarni na Kołątaja , , na Wita stwosza i na Wyszyńskiego , jak masz kogoś kto biega na orientacje też mają ciekawe mapki 1:15000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspolczesne mapy topograficzne 1:10000 mozna kupic w Osrodkach Dokumantacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Centralny (CODGiK) jest w Warszawie przy ul. Zurawiej. Tam mozesz nabyc mapy z calej Polski, jesli oczywiscie sa opracowane.
http://www.codgik.waw.pl/

W osrodkach wojewodzkich mozesz kupic mapy danego wojewodztwa - przynajmniej tak jest w Krakowie. Jeszcze link do WODGiK we Wroclawiu:
http://www.wgik.umwd.pl/wodgik/wodgik2.html

pozdrawiam
Maruda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przy okazji chcialem pochwalic moj" WODGiK w Krakowie. Zdjecia lotnicze, mapy wspolczesne i historyczne dostepne sa interaktywnie online. Zobaczcie:
http://mapy.wrotamalopolski.pl/wrotamalopolski.htm

Dobra robota, niech inne wojewodztwa biora przyklad z Malopolski! :-)

pozdr Maruda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marecki - można znaleźć wszystko na temat walk o Wrocław i Dolny Śląsk (to co znam) Majewskiego i Sozańskiej, Joncy&Koniecznego. Brakuje Dubiela, nie znalazłem Wyzwolenia Dolnego Śląska Dolaty. Tutaj zresztą link do zasobów http://www.bu.uni.wroc.pl/katalog/ :-)
marooda - tego właśnie szukałem, kopiąc net cały czas trafiałem na główny urząd geodezji i pochodne, także dzięki:-)
past - posłałem maila w sprawie mapek
Pozdrowienia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraith, w katalogu komputerowy (internetowym) Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu są tylko publikacje od 1994 r. (do wyjątków od tej reguły należą głównie podręczniki akademickie).

Pozdrawiam
Leuthen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leuthen,
KATALOG KOMPUTEROWY założony w 1995 r. obejmuje materiały biblioteczne Biblioteki Głównej i 28 bibliotek zakładowych. Zawiera:

książki wydane po 1994 r., oraz duże zespoły książek z wcześniejszą datą wydania:
wszystkie skrypty i podręczniki,
książki z Czytelni Głównej BU,
publikacje pracowników UWr (wyd. po 1973 r.),
wszystkie monografie opublikowane w Acta Universitatis Wratislaviensis,
literaturę emigracyjną wydaną po 1980 r.,
serię Biblioteka Narodowa,
książki z lat 90- i 80-tych znajdujące się w bibliotekach zakładowych;

czasopisma Biblioteki Głównej (nowe tytuły) oraz czasopisma Biblioteki Wydziału Prawa przeznaczone do wolnego dostępu.

Jest więc w czym szukać:-)
KudłatyHD- nie omieszkam sprawdzić,thx:)
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No tak jak się wypowiedziałem na głównym w temacie Festung Breslau;-)
Pytanie, czy ma ktoś dostęp do Georga Haasa? I jeżeli miał z jego monografiami styczność, jak to wygląda?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie