Skocz do zawartości

sokół 600


Rekomendowane odpowiedzi

Mam sokoła ale do jazdy jeszcze daleko. Prawdopodobnie służył w wojsku - były resztki farby pod silnikiem (na pompie oleju). Podejrzewam że był to cywil zmobilizowany we wrześniu i na szybko przemalowany. Coś mało zdjęć się zachowało z kampanii, ale może się mylę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce Witolda Rychtera Moje dwa i cztery kółka"na stronie 327-329 jest opis przebiegu konstrukcji sokoła 600 konstruktorem był Tadeusz Rudawski.Mało kto może o tym wie ale dwa motocykle tego typu przed wojną prowadzone przezRudawskiego i mec.Jurkowskiego wjechały na Kasprowy Wierch.
Z poważaniem.
koń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapomnieliście o książce Sokół 600 i 1000" WKŁ-u z 1999 roku.
Jest to kompendium wiedzy o w/w motocyklach opracowanej zresztą na podstawie oryginalnych przedwojennych materiałów.
Czyli od prozy do rysunków najmniejszych detali.
Zdjęć co prawda mało, ale nie o to w niej chodzi.

Co do zdjęć, mam ale w wersjach cywilnych. Jeżeli tobie zależy to mogę je zeskanować.
saludo comet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudłaty. Wujo nie wyraził zgody. Zdjęcie należy niestety do niego. Motor jeździł do roku 1975. Potem stał w kurniku i kury go tak zas...y, że się .. hi hi .. prawie rozpuścił. Wuj konserwatysta nie chciał sprzedać ani śrubki. Poszedł na złom bo Wuj tak postanowił Howk !!! Do piekła pójdzie piechotą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie