Skocz do zawartości

Reenacting niemieckich neonazistów.


Rekomendowane odpowiedzi

Niemieccy neonaziści organizowali od czterech lat na terenie Czech i Słowacji inscenizacje wydarzeń z czasów drugiej wojny światowej.
Przebrani w mundury elitarnej formacji Leibstandarte-SS Adolf Hitler" odgrywali sceny rozstrzeliwania dezerterów, walki o Stalingrad lub zdławienie komunistycznego powstania na Słowacji - podał tygodnik Der Spiegel".

Pokazy odbywały się za zgodą miejscowych władz, w miejscach publicznych, m.in. na terenie zamkniętej fabryki w Hradku nad Nysą.

Organizator inscenizacji Peter Schulz, szef Europejskiego Stowarzyszenia Żywej Historii" twierdzi, że jego działalność nie ma nic wspólnego z polityką. Jednak z ustaleń Spiegla" wynika, że wśród 100 członków stowarzyszenia znajduje się od 18 do 20 działaczy skrajnej prawicy.

Podczas rewizji przeprowadzonych w listopadzie w mieszkaniach pięciu członków stowarzyszenia odkryto skład broni, w tym pistolety maszynowe MG-42 wraz z amunicją.

Schulz należał na początku lat 90. do skrajnie prawicowej NPD, a następnie działał w innej prawicowej partii - Republikanach. Równocześnie dostarczał informacji niemieckim służbom wywiadowczym, kasując co miesiąc 500 marek wynagrodzenia. Dopiero w 1995 roku urząd ochrony konstytucji zrezygnował z jego usług - ze względu na rak odpowiednich cech charakterologicznych".

W wydanym niedawno rozkazie, Schulz wezwał członków swego stowarzyszenia do likwidacji agentów żydowskiego bolszewizmu". Jak z ironią zauważył Der Spiegel", z wykonaniem wyroku będzie musiał jednak poczekać, ponieważ od 25 listopada przebywa w więzieniu. Niemieckie władze mają kłopot z wydaniem zakazu działalności stowarzyszenia, ponieważ dotychczas działała ona tylko za granicą.
Za:
http://info.onet.pl/1028908,12,item.html

Ironrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie