Skocz do zawartości

Rybnik 1939


saper1939

Rekomendowane odpowiedzi

widze ze temat sie rozwija cieszy mnie to bardzo zachęcam wszystkich do PF Rybnik woytas saper działajcie ja ze szwagrem wysłałem już wnioski trzeba coś zacząc robic zanim nasza historia padnie w ruine aw68 jak ci tam idzie pisanie masz juz jakies notatki do prasy? jutro jak mi sie uda to pojade na schron przy rondzie zrobie kilka fotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 339
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ciesze sie,ze moglem pomoc. Adresy z numeracja sa nie wiedziec czemu, tylko w duzych miastach, widac tworcy doszli do wniosku, ze w malych wystarczy ulica i nazwisko lub nazwa firmy i kazdy wskaze, jak ktos zapyta:)
No przepraszam za taka forme, ale inaczej, to musialbym zrobic ze 30 zdjec, zeby pstrykac kazda kolumne w 3 kawalkach. A tak to leci 3 - kolumnowo i alfabetycznie, na kazdej fotce masz mniej wiecej 1/3 wszystkich trzech kolumn i kazde nastepne zdjecie, to ciag dalszy.
Pozdrowienia i jakbys cos potrzebowal ze Slaska jeszcze, to sluze, tylko czas na takie zabawy ze zdjeciami, to ja miewam w weekendy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenie dzisiejszego skate parku kolo stadionu bylo kiedys zejscie w dol bylem tam kiedys jak jeszcze elektrocieplownia stala schodzilo sie po drabince w otchlan ciemnosci lecz potem wejscie zaslonieto betonowa plyta plyty dzisiaj nie widze wiec napewno zostala ona przysypana piachem.Nie wiem czemu to mialo sluzyc nie wchodzilem tam gdyz bylem jeszcze lebkiem i sie balem:DD.Napiszcie mi ktos jakie zastosowanie mial ten bunkier w ktorym zamordowano te kobiete:/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytas ale mnie nie o to chodzi mnie chodzi o te wejscie ukryte to jest gdzies obok tych skoczni skate parku tych nowych.Jeszcze okolo 7 lat temu mozna tam bylo wejsc po drabinie w dol wrzucalismy tam kamienie ale nie bylo slychac jak spadaja:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakies 100 metrow od mojego domu zobacze - strzele fotki tylko nie dzisiaj bo mokro
Moze zaczniemy robic dokumentacje takich postrzelanych miejsc? Opisik i ewentualnie jesli wiadomo to co tam bylo - taka dokumentacja o ktorej wczoraj mowilismy - na mapke i myk :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie wieczorkiem myslalem, ze gdybysmyu mieli juz jakis papier o ktorym rozmawialismy to moze szlo by uderzyc do dyrektora psychiatryka o zgode na legalne poszperanie na terenie szpitala. Troche poryli jak kopali kanalizacje ale teren jest znaczny wiec kto wie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znowu w moich klimatach cmetarno-wariatkowych.
Na cmetarzu jak sie idze w strone tej zbiorowej mogily co splynela z powodzia to kawalek dalej po prawej stronie odchodzi droga - baram w murze. Potem lekko pod gorke i jest krzyz- my idziemy dalej prosto i w zaroslach stoi sobie taki murowany baraczek z czerwonej cegly - wyglada na budowany w tym samym okresie jak swirkowo- troszke postrzelany- wyglada jak magazynek siakis. W zeszlym roku bylem i zbieracze surowcow wtornych " z leksza go naruszyli juz. Byl ktos? co to bylo?
Mialem wczoraj pytac ale za duzo na jeden wieczor bylo pytan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz odpowiadam.Ten postrzelany baraczek za krzyzem to jak napisales jest czesc szpitala psychiatrycznego budowana w tych samych czasach co szpital,jest tam lub jeszcze kiedys bylo duzo innych fundamentow starych budynkow szpitalnych ktore zostaly jednak calkowicie zburzone przez ruskie wojsko w 1945 roku podczas szturmu na broniacych sie tam Niemcow.W czasie okupacji gdzies tam wlasnie w piwnicach trzymano pacjentow szpitala bez jedzenia bez niczego zamknietych ktorzy zmarli w meczarniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz odpowiadam.Ten postrzelany baraczek za krzyzem to jak napisales jest czesc szpitala psychiatrycznego budowana w tych samych czasach co szpital,jest tam lub jeszcze kiedys bylo duzo innych fundamentow starych budynkow szpitalnych ktore zostaly jednak calkowicie zburzone przez ruskie wojsko w 1945 roku podczas szturmu na broniacych sie tam Niemcow.W czasie okupacji gdzies tam wlasnie w piwnicach trzymano pacjentow szpitala bez jedzenia bez niczego zamknietych ktorzy zmarli w meczarniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowano tam na nich takze rozne trucizny.To sa straszne fakty o ktorych nie dowiecie sie z ksiazki o Rybniku.Niemcy takze wypuszczali pacjentow szpitala jako zywe tarcze.Ogolnie syf co sie dzialo na tych terenach.Jest nawet ksiazka pnoc,,Szpital za czerwonym murem'' tylko nie wiem gdzie ja dostac,chyba bardzo ciezko.Co do wykopkow kolo samego szpitala tam jest park bardzo stary wiec mozna by cos znalezc.Stoi tam wieza cisnien Niemcy mieli tam w czasie okupacji punkt obserwacyjny.Na calym terenie sa podziemne tunele a kto wie moze ten ukryty wlaz kolo skate parku to tunel ktory sie laczy z tamtymi nie zdziwilbym sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha co do tej strony www to jestem oczywiscie jak najbardziej za tym sam juz bardzo dawno planowalem stworzyc taka strone ale nie mam aparatu cyfrowego.Chcialem tam umieszczac zdjecia rozych ciekawych miejsc pol na ktorych toczyly sie dzialania wojenne postrzelanych murow bunkrow miejsc martyrologii meczarni oczywiscie takich o ktorych malo kto wie itp wszystko z opisami.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie