Skocz do zawartości
  • 0

Wielki skarb guzikowy w rękach poszukiwacza :)


Łukasz

Pytanie

Witam! Ostatnio jeden dziadek w swym ogórdku wygrzebał garnek pełen guzików. Skarb trafił do kolegi znanego na forum jako Yasioo. Wśród setek cywilnych znalazło się sporo wojskowych. Między innymi były te przedstawione na zdjęciach. Dokładne opisy zamieści właściciel, Yasioo.
Pierwsze 3 guziki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich poszukiwaczy
W czasie porządkowania ogródka na jesieni starszy człowiek zawadził o coś łopatą.Pod nią ukazał się rozbity garnek.Z niego wysypały się tysiące guzików.Dostałem całą reklamówkę. Wczorajsza noc upłynęła na segregowaniu tysięcy guzików.Oprócz ukazanych tu wojskowych o których identyfikację proszę szanownych forumowiczów są setki guzików szklanych, mosiężnych,kościanych,drewnianych i plastikowych, na niektórych postacie, zwierzęta(łoś na ołowianym),ciekawe kształty, są guziki kontuszowe.Ciekawe tylko kto i po co to zakopał.Ostanie guziki wojskowe(najmłodsze) to LWP.
Jan Panasiuk
yasiooxx@wp.pl
gg:6924434
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panu mietkowi za pomoc w identyfikacji- czy ten gdzie orzeł trzyma kotwicę też jest skrajny znaczy używany do dzisiaj?? jeżeli macie więcej informacji proszę piszczie.Ja tamtą kolbę dopiero pojutrze wyślę i to jak się wyrobię.
Jan Panasiuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ostatnio jeden dziadek w swym ogórdku wygrzebał garnek pełen guzików. Skarb trafił do kolegi znanego na forum jako Yasioo. Wśród setek cywilnych znalazło się sporo wojskowych. Między innymi były te przedstawione na zdjęciach. Dokładne opisy zamieści właściciel, Yasioo.
Pierwsze 3 guziki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Udało mi się zidentyfikować mały guzik z kotwicą pierwszy od lewej foto ostatnie jako guzik francuski marynarki wojennej.Znalazłem go w katalogu guzikowym niemieckim: www.knopfsammler.de.Jednak w katalogu nie ma dat.Jak go datować?? Jeżeli wiecie coś o pozostałych guzikach piszcie. Ciekawi mnie też jaka armia mogła używać guzików z głową Rzymianina??
Jan Panasiuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie