Skocz do zawartości

BITWA WYRSKA (rekonstrukcja) 14 V 2005 r.


Rekomendowane odpowiedzi

OD RAZU PISZE NA WSTĘPIE DUŻYMI LITERAMI,ŻE UDZIAŁ WSZYSTKIEGO Z POD ZNAKU SS" i innych dziejowych patologii KATEGORYCZNIE ODPADA !!!

Miejce inscenizacji to ziemia uświęcona krwią Żołnierza Polskiego bohatersko walczącego w obronie ojczyzny. Cała inscenizacja będzie miała charakter tylko i wyłącznie odtworzenia przebiegu epizodu walk w tym miejscu. Wszelkie przejawy szerzenia ideologii nazistowskiej,faszystowskiej, hitlerowskiej itp,itd bedą surowo pacyfikowane.

pozdrawiam
d007
PF TYchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam
moze sie nie orientujesz ale SS VT (Verfügungstruppen) walczyly w Polsce w 39!
(a tak wlasciwie to przedewszystkim SS dostalo dosyc troche w dupe pod Bzura...)
sam jestem przeciwnikiem odtwarzania" oddzialow SS, ale jak historia, to historia...
(nie wiem czy na Slasku dzialaly jakies oddzialy SS, ale to juz wasza sprawa sie tego dowiedziec!!!)
przeciwnikiem faszyzmu, nacjonalizmu i wszelkich objawow totalitarnych jestem tak samo jak kazdy zdrowy na umysle czlowiek! (o ile moge to o sobie wogole powiedziec!) ;o)
nieminiej SS nalezy do histori 2 WS... niestety...
a ze sa ludzie ktorzy sie pezebieraja za SS, to juz ich osobisy wybor i ich osobista sprawa! nie bede tego komentowal ani ocenial!
widze ze pokaze sie tam w roli widza...
tak bedzie najlepiej!
poz Fall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d007 proponuję zeby niemcy mieli pozaklejane swastyki na mundurach w czasie inscenizacji albo lepiej, zrobić bitwę... bez niemców!!! Albo najlepiej się puknij w łeb skoro nie rozumiesz reenactingu. Jeśli chcesz wiernie odtworzyć walki to weź tylko żołnierzy tych jednostek którzy tam walczyli i scenariusz niech będzie wierna kopią przebiegu walk. Jesli nie to nie zawracaj głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świete słowa panzer proponuje oraganizatorowi zaopatrzenie niemieckiej strony w panterki moze cos zakryja;) a na głowie moga miec hełmy w kamuflarzu zimowym ..........:)
Pewnych rzeczy nie rozumiem ale przyjade popatrzec moze czegos nowego doswiadcze....
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby wam sie nie podobały zapisy polskiej konstytucji ? To ją zaskarżcie do Trybunału. Ja napisałem tylko to czego zabrania polskie prawo.
Nie przecze że ss nie walczyło w Polsce w 39, byli nawet w składzie VIII korpusu ktory najechal Śląsk. Nie zamierzamy też sztywno trzymać się realiów walki pod Wyrami bo jest to na dzień dzisiejszy niemożliwe. Nie sądze także że członkowie grup odtwarzających ss są neonazistami. Post jest skierowny przeciwko tym którzy łamią polską konstytucję a nie przeciwko tym którzy odtwarzają ss z czysto historycznych pobutek.
Czy to tak trudno zrozumieć. Zyjemy w końcu w państwie prawa (hehe).

panzergrenadier: ciebie nikt i nic nie prosi i nie poprosi więc to ty sobie nie zawracaj glowy czytaniem postów ktore ciebie nie dotyczą.

pozdrawiam
d007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co panowie? Coraz bardziej mnie to zadziwia. Duszan (bynajmniej tak wynika z waszych wypowiedzi) organizuje impreze. Zaprasza ludzi etc. a tu nagle sie pojawia jakiś ..... i zaczyna sie szarogęsić kto ma być a kto nie. Sam wysadzałem kopułę w dobieszowicach i uważam ze to byla jedna z najlepszych rekonstrukcji w jakich bralem udział. Mimo że nie było 100% zgodności historycznej to było wspaniale. Tak Michale pije tymi słowami o zgodnosci historycznej do FJ i SSmanów w panterkach z końca wojny (w 39 tylko Leibstandarte miało panterki) bo jeśli ma być impreza w 100% zgodna to faktycznie trzeba z nich zrezygnować. Jeśli natomiast ma być to impreza rekreacyjno- historyczna jak w Dobieszowicach to czemu nie mieli by tam być FJ i kilku SSmanów? Uważm ze swoją obecnościa tylko uatrakcyjnią imprezę i pokarzą coś nowego ludziom u których do dzis pokutuje wizerunek SSmana w czarnym mundurze rodem z filmów o Kapitanie Klosie. Pan d007 niech przemysli czasem co pisze.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora polsmol 00:19 17-01-2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d007 jesteś jak pewien polityk który nazwał samotne matki patologią a potem sie tłumaczył że mu sie przejęzyczyło. Twoje tłumaczenie sie konstytucją jest poprostu śmieszne. Widzę ze jednak spuściłeś lekko z tonu. Wiesz chłopie cieszę sie ze nikt nmie nie będzie prosił bo nie będę musiał odmawiać. Już pół roku temu powiedziałem ze nie mam munduru na wrzesień i Dobieszowice to moja ostatnia wrzesniowa impreza. Pozatym zabawa z tobą to watpliwa przyjemność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Wprawdzie nie mi sie wypowiadać, ale proponuje - tak jak zrobił to admin - wstrzymać sie chwilowo z odpowiedziami na post d007. Zrobi sie niepotrzebny syf, i zamiast planowanej fajnej imprezy, bedzie kaszana, a wiem ze Duszan i ekipa wkładają w to mase serca.
Jak mniemam sytuacja zostanie w ciagu paru godzin, maxymalnei paru dni rozwiązana.

Przechodząc do przyjemniejszych spraw - jestem własnie w trakcie robienia nowej strony Pro Fortalicium, mam do Was prosbe - jesli posiadacie jakies ciekawe zdjecia, podeslijcie mi je na adres: mdtinternet@op.pl (rozdziałka max 1024x768) :-) z góry dzieki :-).
Głownie chodzi mi o jakieś fotki z inscenizacji, zolnierzy itp.


Pozdrawiam
Zwirek
stowarzyszenie
Młodzi dla Tychów (nie związane zabardzo z tym co robicie :-) )

P.S. Jest to moj pierwszy post na tym forum ;-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie!
Pragnę wam bardzo serdecznie podziękować za to że.....
No właśnie......potwierdzacie moje zdanie o tym że...
Nie rozumiecie czym jest RE-ENACTMENT czyli REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA....w Polsce!
To dla Was kolejna moda" która zawitała do Polski!
Bawicie się historią a już najbardziej dajecie upust swoim ie wyparzonym jęzorom" na tym forum i nie tylko... ale odważni jesteście tylko za ekranem monitora i przy klawiaturze!
Ten post spowodaował że wreszcie wypowiedziałem swoje zdanie które chciałem wyrazić od dawna....
To jest tak.....jak ktoś w de był to i gie widział!
No cóż pocieszam się jedynie tym że......jest to tylko moda.....która przeminie! I Wy razem z nią.
Na placu boju pozostana Ci którzy rozumieją to co przyszło do nas z tej kulturalnej strony świata!
Pozdrawiam wszystkich odtwarzaczy" których znam i którzy mnie znają i maja racje w tym co robią!
Z poważaniem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacku!

Od dawna znam twoje zdanie i czekałem tylko aż je wypowiesz. Również potwierzasz moją opinie o odwadze zza monitora. Wiele osób uważa mnie tu za zło konieczne ale nikt mi tego jeszcze nie powiedział w oczy. Na Warszawie polecieli tylko na skargę do Falla. A czekałem... Tylko czy zrozumieją to co napisałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przepraszam ze az tak zareagowalem na post d007! Ale sadzac po tym co piasl, odnioslem wrazenie ze jest osoba conajmniej warzna" w organizowaniu tej imprezy!
Jako czlonek jednej z (mam nadzieje) zaproszonych grup mam kontakt z mecenasem" (ba nawet jeden z czlonkow naszej GRH pracowal przy emoncie" tego schronu!), orientuje sie w tym jak daleko jestescie, i na czym obecnie stoicie. Niemniej jednak post d007 troche zbil mnie nagle z tropu!
przepraszam raz jeszcze za zamieszanie - postaram sie nie reagowac na plotki!
poz i zycze dalej bardzo owocnej pracy (i wspolpracy!)
Fall
PS Jacek, wasza grupka tez powinna strzelac sie z postaciami wykrojonymi z kartonu - nie bedziesz przeciez sie bawil z ludzmi lamiacymi Konstytucje!!! ;o) (joke)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!
Moja Grupa jeżeli bedzie robić inscenizację-rekonstrukcje potyczki w bitwie arnhemskiej to;
1. Zachowamy zgodność historyczną biorąc pod uwagę jednostki biorące udział w konflikcie.....1 SBS walczyła z Wermahtem oraz jednostkami SS i Luftwaffe.
2. Zaprosimy tych reenactorów którzy naszym zdaniem są tego godni dlatego że zachowują profesjonalizm w tym co robią.....a to widać i słychać....bufonów i gwiazdorów już widzieliśmy i znamy!
3. Odtwarzanie historii dla nas jest rzeczą bardzo ważną ale....potrafimy ją uszanować i dlatego również oprócz tego że chcemy odtwarzać dynamikę działań potrafimy również zorganizować pokaz statyczny orginalnych pamiątek po jednostce którą odtwarzamy.....znam takiego gościa....co nazwał mnie i moich ludzi z Grupy tak zwanymi GABLOCIARZAMI!
No nie kolego? Wie do kogo mówię ten co to powiedział!
Tak robi sie na Zachodzie Europy ...miejsca skąd przyszedł do nas RE-ENACTMENT!
4.Daleko nam do tego by próbować dokonywać ocen która Grupa w Polsce jest najlepsza i czyja impreza jest najważniejsza i największa!
Profesjonalizm w tym temacie przejawia się przedewszystkim w tym że jeżeli odtwarza się konkretną jednostkę wojskową , nieważne z jakiej jest epoki to dba sie o szczegóły,dyscyplinę i porządek bo odtwarza się wojsko" a nie oddziały z różnych filmów, próbuje również adoptować rzeczy współczesne do rekonstrukcji oraz to by w oddziale panował espirit de corps!"
Bardzo często na tym forum przedewszystkim panują przepychanki typu kto jest lepszy i ważniejszy....a to błąd bo w Re-enactmencie nie ma współzawodnictwa!
Nie powinno go wogóle być! Kto myśli że powinno być współzawodnictwo jest w błedzie i chyba pomylił się nazywająć sie re-enactorem!
Profesjonalizm przejawia sie tym że każdy reenactor chce jak najbliżej być postaci przez siebie odtwarzanej!"
5. A i rzecz najważniejsza....każdy re-enactor szanuje drugiego reenactora ... wzajemny szacunek przedewszystkim!
Nieważne czy sie ktoś z kimś lubi czy nie.....zawsze można omijać imprezy na których są nielubiane osoby ale z szacunkiem dla drugiej osoby gdy sie z nia spotka!
To tyle tych wywodów.....myślę że temu tematowi powinien być poświęcony oddzielny post!
Z poważaniem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sie uspokoiło. Można pisać dalej.
Anaba co Ty na to ,żeby Fallschirmjager wymyślić jakiś epizod w bitwie. Chodzi mi o to żeby nie mieszać was z wehrmachtem(jak w Dobieszowicach), takie rozdzielenie może być dużo ciekawsze w końcu umundurowanie macie inne i ludzie zaciekawią się co to za óżne" oddziały.
A chyba chodzi o to żeby wzbudzić zainteresowanie.
Bitwa ma się odbyć na południe od schronu (jeśli wszystko się uda).
Jak wymyślicie coś to obgadamy to w terenie.

pzdr PUZON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

W Dobieszowicach nie odczułem tego wymieszania z piechotą, jako Sturmpioniere trzymaliśmy się z tyłu. Ale wiem o co Ci chodzi i myślę że to ciekawy pomysł, który wymaga jednak akceptacji Waszej jak i mojego dowództwa =)

Jest nas na tyle dużo że możemy działać niezależnie i samodzielnie w skuteczny sposób. Na pewno miejsce się znajdzie bo i tak atak nie może iść z jednej strony.

Pozostaje tylko kwestia czy Fallis pojawią się jako spadochroniarze czy w innej roli! Od Mecenasa usłyszałem pomysł na adiowych łączników Luftwaffe".

Sprawa do obgadania!

Pzdr
Anaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Po pierwsze:
- jako Fallschirmjäger mozemy u was wystapic wlasciwie tylko w normalnych mundurach - bez kombinezonow - to by jedynie pasowalo w 100% na 1939! (jak wszystko pojdzie dobrze, to wszyscy w grupie powinni byc do tego czasu odpowiednio umundurowani!) W kombi, jest wprawdzie efektowniej, ale zmieniamy tu realia... (pozatym kilku z grupy ma tylko kombi datowane na 43 - 45)
- atak na ten schron... fajny pomysl dla Wehrmachtu... co bys powiedzial jak nagle ni z gruchy ni z pietruchy wyskoczylo by paru Fallis z zaplecza Polskich linni - ze tak powiem po desancie za linia frontu??? Totalne zaskoczenie i dezorientacja w Polskich liniach, a i dla widzow (mozna to utrzymac w tajemnicy) niezla niespodzianka, jak tu nagle z drugiej strony cos zacznie sie dziac! Oczywiscie nie wiem jak jest to mozliwe ze wzgledow miejsca dla publiki"... (desantu ci raczej nie zrobimy... he he he)
- nie przecze ze przeprowadzilibysmy chetnie jakas spektakularna akcje, ale jak nasza rola bedzie obserwowanie pola bitwy przez lornetki" jako pomocnicy LW, ciagaczy drotow" czy innych pajacow... to niech sie spelni wola twoja! ;o)
czekamy na propozycje i myslcie dalej coi jak
poz Fall
PS pirotechniki tez troszke wam zrobimy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł świetny z tym niespodziewanym atakiem . Spróbujemy go z Michałem umiejscowić w polu i przedstawić do rozpatrzenia reszcie organizatorów.
Myślę, że dla wszystkich którzy zdecydują się przyjechać coś wymyślimy. To nie wporządku żeby przejechać kawał polski i ozwijać kable" za głównym natarciem.
Wszystko do wymyślenia w końcu dopiero zaczynamy.
A pomysly muszą wychodzić od indywidualnych osób, my postaramy się znaleźć im miejsce w terenie a sztab główny" albo zatwierdzi...............albo niech spróbuje nie zatwierdzic :) :) :) :)
Wtedy wymyślimy na każde miejsce niezatwierdzonego dwa nowe, a ile to jest roboty hi hi.
Jeśli mimo naszych starań ktoś będzie musiał np. zostać zabity" pierwszy lub zamiast walczyć-wynosić rannych to sorki w końcu jakieś odwzorowanie przeszłości będziemy chcieli przedstawić.
W każdym bądź razie na początek zapraszamy wszystkich chętnych z pomysłami.

pzdr PUZON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to broń pancerna nijak tam nie pasuje, ale po starej znajomości sie pytam Duszana i Mecenasa:
Mam szykować pancerkę* czy nie?

Jak mam to odezwijcie się na priv

Jacek akagi" Haber
sony@onet.pl

*-samochód pancerny wz.34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie