Jump to content
  • 0

Co to za znalezisko?


Guest Sewil

Question

Proszę o identyfikację mojego nowego znaleziska bo nie wiem co to za pistolet wygląda mi to na APS rosyjskie ale nie wiem a drugie znalezisko do jakaś okładzinka ale nie wiem od czego chyba od jakiegoś rewolwera bo troche mała jest 7cm na 3 cm Z góry dziękuję za pomoc !!!


Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

Konkretnie jest to pistolet FN Modéle 1922 (proszę zwrócić uwagę na sposób zamocowania muszki!).
Wywodził się on w prostej linii ze wspomnianego FN Mle 1910 (kalibru 7,65 Browning), a jeszcze konkretniej z jego wersji kalibru 9 mm Short oznaczanej czasem Mle 1912. Pistolet ten został skonstruowany w roku 1922 na zamówienie Jugosławii i różnił się od Mle 1912 wydłużoną lufą (z czym wiązało się też przedłużenie zamka za pomocą zatrzaskowo mocowanej przedłużki z muszką - tutaj jej brakuje), właśnie powiększonymi przyrządami celowniczymi (Mle 1910 i 1912 były pistoletami kieszonkowymi i stąd ich celownik był symboliczny, ukryty wewnątrz rynienkowego wgłębienia na grzbiecie zamku, i z boku był niewidoczny) i wydłużonym chwytem mieszczącym ośmionabojowy magazynek. Oprócz Jugosławii Modéle 1922 został też zakupiony przez policje innych krajów europejskich, używany był w czasie 2WŚ także przez Niemców.
Spotyka się też bardzo rzadkie egzemplarze będące połączeniem wydłużonej lufy Mle. 1922 i szkieletu Mle. 1912.
Mle 1922 w dobrym stanie znajdują się m.in. w MWP w Warszawie, choć czasem błędnie podpisane.
Link to comment
Share on other sites

czesc wyciągnąłem go z octu pisze na nim fabri... i wrzer internationale qubbera belgium 32r na dole browing's round depostt a z drugiej strony są numery seryjne 7695 może ktoś wie gdzie można sprawdzić właścicielaPrzedPo
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information