Skocz do zawartości

TRZĘSIENIE ZIEMI NA MAZURACH


2A

Rekomendowane odpowiedzi

Moja teściowa weszła właśnie do toalety , zasadziła się i jak poszło to się ziemia zatrzęsła 4,8 w skali Richtera. Zadzwoniła a tu radio podaje że się trzęsie w Olsztynie.
Karetki, ludzie wybiegają z urzędów. Epicentrum w Bałtijsku (ob. Kaliningradzki)w Bazie Marynarki Wojennej...
Czekamy na następne. W Kaliningradzie nie działaja telefony stacjonarne i komórki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nieźle zatrzęsła się nasza ziemia ojczysta. Po raz pierwszy poczyłem jak spod tyłka wymyka mi sie krzesło, a z akwarium prawie wylała się woda. Niezła jazda, przez kolejne pół godziny miałem wrazenie że cały budynek jeszcze drga.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Gdyni i po raz pierwszy w życiu przeżyłem trzęsienie ziemi
Pisałem właśnie nowy tekst do stronki o walkach na Pomorzu w 45r i gdy zaczął skakać mi monitor, to już myślałem że to duchy poległych tu żołnierzy zaczęły wyrażać swoje zastrzeżenia do tekstu.
A tu okazało się, że to u ruskich znowu coś sie pod ziemią chrzani.
Monitor trząsł się jak galareta, na szafie przewróciły mi się militarne trofea.
Czekam na kolejne wstrząsy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg Onetu to naturalne (podnoszenie się skorupy po epoce lodowcowej - a nie tarcie płyt jak normalnie) Podobno z 25 lat temu było podobne. 4-5 w skali Richtera (tzn odczuwalne przez niektórych)

Wstrzasy wtórne bedą słabsze, ale za to mogą trwać kilka miesięcy :-) (ja mieszkam w Gdyni, a nic nie czułem :-) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesło mi latało....
Więcej zdziwienia niż strachu, kiedyś jak byłem w Japonii to było trzęsienie, ale mniejsze niż teraz.
Czy będzie więcej, nie wiem, na wszelki wypadek rozdałem hełmy rodzinie :) i jeden mam pod ręką :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę was martwić. Ale mnie na geologii uczono, że wszelkie ruchy izostatyczne w tej części Bałtyku będą przebiegać następująco:
***Wszystko co na północ od Jastrzębiej Góry będzie się wypiętrzać
***Cała reszta na południe (czyli cała Polska Północna) będzie się obniżać. Ciekawe ile minimetrów nam teraz poszło w dół :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
No niestety do pewnych rzeczy musimy też się przyzwyczaić.
Anomalie...zresztą nie tylko pogodowe są w tej chwili na porządku dziennym na całym świecie.I to podobno ktoś kiedyś przewidział....Mam tylko nadzieję że Polska nie zostanie np drugą Kalifornią.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kroniki podają to trzęsienie ziemi na Warmii i Mazurach miało już miejsce wcześniej:

16 sierpnia 1301 roku pomiędzy Ostródą a Iławą nastąpiło trzęsienie ziemi.

17 stycznia 1818 roku nad Morągiem szalał orkan, któremu towarzyszyło trzęsienie ziemi. Wstrząsy spowodowały zniszczenie wieży kościoła parafialnego.

Źródło: Panorama Powiatu Ostródzkiego 2002 - Kalendarium Historyczne, Olsztyn 2002

Pozdrawiam
Gustaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żeby Ruskie wywołały 5 w skali R. odczuwalne nawet w Słupsku (ile to kilometrów - będzie ze 250) to musieli by odpalić punktowo pod ziemią nie jakieś kilka ton trotylu jak bajdurzyli dziennikarze, tylko conajmniej kilkaset. Trudno to ukryć nawet pod ziemią bo przecież konwencjonalne mat. wybuchowe skał nie stopią więc cała energia idzie na mechanikę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fak,to frozer i grzechu to też geodeci? frozer daje wpisy gdzie popadnie bo ma jobla na punkcie siedzenia za kompem ;-) - milion wpisó na forum ... , no ale z niwelacja to niezły strzał .Wszystkie repery są do bani ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jednak na to, ze trzesienie bylo efektem wybuchu. Wczoraj, w ktoryms z programow informacyjnych tv wypowiadal sie geofizyk (nie pamietam z jakiej instytucji), ktory twierdzil, ze od dlugiego czasu obserowali wlasnie w rejonie Bałtijska niewielkie wstrzasy, co charakterystyczne, pojawiajace sie tylko i wylacznie w dzien - co wg niego daje pewnosc, ze byly to wybuchy a nie naturalne wstrzasy. Wczoraj dokladnie w tym samym rejonie pojawilo sie epicentrum b.silnego wstrzasu, a co wiecej nie bylo zadnych wstrzasow wtornych, ktore pozwolilyby sklasyfikowac wstrzas jako naturalne zjawisko sejsmiczne.
Ciekawe co ruscy znowu kombinuja..na kolejny wypadek przy testach nowych typow torped wystrzeliwanych w oslonie powietrznej to nie wyglada - za mocne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie