Skocz do zawartości

Kolekcje - militarny sprzęt kuchenny


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

Wonsy - manierka podpisana jako finska to raczej szwedzka (ale tez byly uzywane przez Finow). Pod pokrowcem, zaraz pod szyjka powinny byc wybite 3 korony.
Ciekawy tez ten noszak do manierki brtyjskiej, zatrzask jest na skrzyzowaniu paskow, nie czeste rozwiazanie, na ogol jest jak w manierce Czarka, czyli zatrzask jest na 2 paskach zapinanych od gory.

Maxikasek - menazka/kociolek ktora dales ze jest czeska powojenna. Wstawilem kiedys taka do dzialu identyfikacja i byla opinia ze to jugoslawianska przed ww2. Masz moze wiecej info na ten temat?

Czarek - manierka opisana jako austro-wegry kawaleryjska, mam taka, ale sadzilem ze to Rosja carska. Mam fotke wojaka Carskiego z taka manierka. Chetnie bym wiecej sie dowiedzial na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 623
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
ta fińska oczywiście że jest szwedzka, ale wojenna. Powojenne miały matową powłokę. Finowie uzywali całkiem sporej ilości.
Kociołek czeski produkowany był też przed wojną. OStatnio był na allegro z czeskimi biciami z 1934 roku. Możliwe że Jugole tez robili podobne. W końcu wiele krajów południowych wzorowało się na Austrowegrach.
Jesli chodzi o tę austroegierska dla kawalerii to jest to na pewno. Wzorowana na amerykańskiej M1858 ull eye". Jakie ma wymiary? średnica 16cm, wysokość12,5 cm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info o okraglej austrowegierskiej, do swojej nie mam teraz dostepu, wiec nie dam rady zmierzyc.
Zdjecie carskiego wojaka faktycznie moze nie byc dowodem, bo mam tez inne gdy carski jest z manierka pruska.
Choc moja jest z obozu gdzie siedzieli w czasie ww1 Rosjanie i Rumuni.
(ps Maxikasek napisz do mnie, bo maile do Ciebie ostatnio wracja)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Oto moje znaleziska wystawione na allegro ! moze kogos to zainteresuje !!..... manierka H.R.E.43

http://allegro.pl/item105147031_niemiecka_stara_manierka_sprawdz_to_bcm_.html

oraz polski hełm strażacki

http://allegro.pl/item104974426_helm_polski_stan_bdb_zapraszam_do_licytacji_.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie