Skocz do zawartości
  • 0

Tablica SS,co to?


Katani

Pytanie

Koleżeństwo,
Kto mi może pomóc w sprawie prezentowanej przeze mnie znalezionej tablicy w pewnej wsi leżącej woj. Pomorskim tuż przy rzece: Wiśle. De facto stoi ona pod rozłożystym dębem mającym może 80 lat, przy sklepie na widoku publicznym. Trzeba jednak dobrze się napatrzyć, aby ją dojrzeć. Przeważnie pijaczki tłuką szkło na jej powierzchni. Wnioskuje, że jest w nie łasce. Na pewno nie jest to tablica nagrobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

64. SS-Standarte Marienburg.
Commanders:
SS-Sturmbannführer Konrad Unger (21 June 1933-7 May 1934)
SS-Haupsturmführer Josef Fritz (7 May 1934-20 Sep 1934)
SS-Obersturmbannführer Helmut Schulz (20 Sep 1934-20 Sep 1936)
SS-Oberführer Walter Gerlach (20 Sep 1936-14 Nov 1938)
SS-Obersturmbannführer Otto Böttcher (14 Nov 1938-8 Dec 1941)
SS-Obersturmbannführer Hermann Jenke (8 Dec 1941 - ? 1944)
SS-Obersturmbannführer Emil Wodrich (? 1944 - ? May 1945)
HQ:
Danzig (in Marienwerder until 1940, in Zoppot 1940-Mar 1943)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżeństwo,
Kto mi może pomóc w sprawie prezentowanej przeze mnie znalezionej tablicy w pewnej wsi leżącej woj. Pomorskim tuż przy rzece: Wiśle. De facto stoi ona pod rozłożystym dębem mającym może 80 lat, przy sklepie na widoku publicznym. Trzeba jednak dobrze się napatrzyć, aby ją dojrzeć. Przeważnie pijaczki tłuką szkło na jej powierzchni. Wnioskuje, że jest w nie łasce. Na pewno nie jest to tablica nagrobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując z napisu na owej tablicy to ma ona jakiś związek z dębem przy którym stoi,o ile dobrze odczytałem to jest tam tekst w stylu dąb hitlera", pod nim chyba data zasadzenia, no i na samym dole numer SS sturmu który dokonał dzieła zasadzenia.
To tylko hipoteza,wydaje mi sie ze bliska prawdy,
POZDR
ELM_US
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elm_ masz 100% racje.
Takie dęby ku czci" Adolfa sadzono w wielu miastach, miasteczkach i wioskach III Ezeszy. Wrocławski dąb Hitlera podczas wojny podlał kwasem polski robotnik przymusowy i roślinka uschła (gdzie ja to czytałem?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie