Skocz do zawartości

Bundeswehra na MRU cd...


Moose

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Trzeba robic dym! :)
Czy konserwator zabytkow nie ma wladzy? Przeciez wiele z tych obiektow pisanych jest do rejestrow!!! gdybym ktos przyjechal do przyjechal do jakiego zamku zamontowalkrate w wejsciu i powiedzial ze chroni szczury i grzyby scienne to by mu nakopali w d... a tu paczcie poczciwi chlopcy w Bundeswery ktorych dziadkowie budowali system na MRU przyjezdzaja zakladaj kraty i nic.
O co tu w morde chodzi? Znowu o kase? :)
Jesli Szmajdzinski wyrazil zgode na akcje to trzeba go podkablowac ze niszczy zabytki!! I odwolac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to typowe działanie nawiedzonych ekologów mają w du.. wszystko i wszystkich. Podobnie jak oblewali panienki w futrach farbą a sami chodzą w skórzanych butach. Z drugiej strony znając lewacką EU ewnie takie stowarzyszenia mają kupe kasy z uni , więc już teraz robią sobie markę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jeszcze gorzej gdy wejdziemy do EU, bo wtedy już do żadnego bunkra nikt nie wejdzie. Zamurują wszystko i pewnie Bundeswehra obsadzi wolne stanowiska ogniowe.
Po wojnie szukali skarbów Rosjanie, oni brali wszystko, łącznie z wyposażeniem bunkrów potem było wojsko.
Myślę że wiele ciekawych rzeczy odnaleźli amatorzy unkrowcy" ale prawdziwe skarby ( nie koniecznie złoto ) są tam gdzieś ukryte i gdy będziemy w UE Bundeswehra sprawdzi co jeszcze zostało i zaopiekuje się depozytami.
A może się mylę i oni tylko tak bardzo kochają latające ssaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zajmą się depozytami. Przecież oni pewnie maja informacje gdzie szaukać z pierwszej ręki ( dziadkowie, którzy ukrywali tam depozyty ).
A konserwatorzy zabytków pewnie już sobie napychają kieszenie łapówkami i nikt nad tym nie panuje. Robią co chcą - samowolka.
Bunkry dla bunkrowców !!!
pozdrawiam,
czaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prowokujące jest to że dokonało tego wojsko i to nie polskie, a nie banda zielonych oszołomów. Po drugie tak jak w artykule było napisane zamurowano zamowolnie to i rozebrać można samowolnie, nieprawdaż? Gdybym był świadkiem takiej akcji zamurowywania to bym najzwyczajniej powiadomił policję, przecież ci udowniczowie" byli na terenie należącym do kogoś (pewnie skarbu państwa :-}). A żeby coś zbudować trzeba mieć zlecenie właściciela gruntu oraz nadzoru budowlanego.

Nie będzie Niemiec pluł nam ..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram haslo Gacki do gazu", Bundeswehra niech lepiej domy po powodzi odwudowywuje jak sie im nudzi!! Czy polskie wladze mysla , ze Deutschland (BW) uber alles"?? Won mi z MRU!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje się Wam, że chodzi od zrobienie szumu wokół jakiegoś miejsca np. MRU a odciągniecia od jakiegoś innego ciekawego obiektu?
Jeżeli bundeswehra chciałaby coś wyciągnąć z MRU mogła by to zrobić tak żeby nawet nietoperze o tym nie wiedziały. A takto oczy wszystkich są skierowane na MRU i inne obiekty a coś po cichu, skądś można wywieźć.
Pozdrowienia
Kalfas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że mozna swoją bezradność względem Bundesfory wyładować na gackach, ale co to komu pomoże?
ps. mam zapas masek pgaz. (dobre ponemecke) i siedzę po właściwej stronie kratek, przez które poszukiwaczom ciężko sie przepchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest znacznie prostsza metoda. Wystarczy pojechać z kamerą i filmować, fotografować, zadawać tzw. niedyskretne pytania o zezwolenia , np od władz lokalnych (najlepiej z ważną legitymacją prasową). Smród się zrobi od razu. Inna sprawa to , kto za tym stoi. Stawiam koniak za Uśmiech Sołtysa" , że MSWiA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o wszczęciu II Wojny Kratowej? Znajdzie się wśród nas paru ludzi chętnych do pomieszania planów Bundesfory (fajne określnie :-) ), powysadzać parę krat, murów i się skończy. Trochęlatających szczurów się przy tym usmaży. :-) A co do nękania ustnego" , to myślę, że Wszechwładny Rząd ma nas poszukiwaczy głęboko w .... sztolni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W Gazecie Wyborczej z 4.listopada 2002 roku na 10 stronie ukazał się artykuł Adama Wajraka ( tego od zwierzątek )
Sojusz z nietoperzami" dotyczący całej akcji. Jest napisany z trochę innego punktu widzenia niż nasz.

Pozdrowienia Merlin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A wiecie, że przez kochanego" Bigosa (zainteresowani wiedzą o kim mówię) niedługo zostanie wydany zakaz wchodzenia do jakiegokolwiek obiektu, potrzebne będzie jakieś zezwolenie. Ja i tak na to wykładam, będę wchodził tam gdzie mi się podoba wejść. A Bigos na wizji lokalnej zabetonowania 708 zaczął się puszyć, rzucać paragrafami, że jak coś ma być chronione to musi być zamknięte, najeżdżał na konserwator zabytków, więc wszyscy powiedzieli: akiego wała". Specjalnie aby Bigosowi dokopać. A już było ustalone, że 708 będzie na okres letni otwierana i na zimowy zamykana. Niedługo pójdzie w świat protokól tej wizji... Ponoć Bigos zrezygnował z TPF`u??? Czy to prawda???

Eh to wszystko paranoja, przez jednego idiotę, który usiłował być lepszy od wszystkich, magisterek jeden...

pozdrawiam


BUNKRY DLA BUNKROWCÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

13-15. grudnia robimy Wigilię na dołach?????
Kto chętni niech się podpisze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej tej sprawie zastanawia mnie jedno :kto znowu musiał wziąść w łapę.A tak wogóle to otwarcie pytam się jakim prawem niemieckie wojsko - Bundesfora (też mi się podoba) kręci się poza wszelkim nadzorem na ziemiach naszej Polski?Tego nie można tak zostawiać.Należy z tym jak najsszybciej coś zronbić , bo dopiero się zacznie jak wejdziemy do UE.Masowe wywozy przez mniej szczelną granicę naszych skarbów.
pozdro Pol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Od gówniarza szwędałem się po MRU. Zawsze szwędało się tam dziesiątki, a nawet setki ludzi. I nikt nigdy krzywdy nietoperzom nie robił. To całe zamykanie bunkrów (niby dla ochrony tych ssaków) to jedna wielka lipa. Wszyscy ze szwędaczy", których znam nigdy nawet puszki po piwie (wcześniej butelki bo puszek nie było) nie zostawili na łonie natury. Ale w naszym kraju od dawien dawna jest tak, że kto ma pienądze ten robi co chce. O takich faktach jakie miały miejsce trzeba zaraz informować wszystkie możliwe media,i te z prawa i te z lewa, robić smród ile wlezie. Może wtedy panowie świata z Niemiec będą mieli trochę trudniejszy orzech do zgryzienia. A swoją drogą może by zrobić kilka wspólnych wypadów do MRU (oczywiście wystosować stosowne pisma itp itd, przy okazji wywieżć trochę śmiecia z podziemi) w czasie gdy w okolicy stacjonuje bundeswehra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Prowokator22:
Widzę,że Motyl narobił kolejnego Bigosu :))) Czytałem w BSE o kilku innych wybrykach tego gościa,ale myślałem,że to na razie wszystko.A tu proszę,facet rozkręca się na maxa... Występy w TVN,teraz kolejny program.Też jestem bardzo ciekawy czy rzeczywiście dał już spokój TPF-owi czy też zamierza rozpieprzać ta organizację w dalszym ciągu.Jak wiesz coś więcej,to napisz.Chętnie się dowiem.

LEWY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Jacka: od kiedy się interesujesz Motylami, Bigosem i TPF`em :))))) ? Jak coś chodzi o TPF zielonogórski, a ktoś kiedyś powiedział, że niby cały TPF się rozpadł, tzn. ten oddział w Zielonej Gorze...
Do Lewego: nic więcej nt. Motyla i całego Bigosu, który robi nie wiem, wiem tylko tyle co poczytam w BSE lub dowiem się w terenie, na MRU chociażby, od znajomych. Ponoć w tym protokole ma być wszystko opisane jak to nasz przemiły Motylek koloru Bigosowego narobił Motylkowego Bigosu...

Organizujemy bunkrową Wigilię... 14-15 albo 13-15 grudnia gdzieś na Pętli Boryszyńskiej, opłatek, paluszki i woda mineralna :)))))))) Na pewno będziemy od soboty rano...
Co będzie? Fajna atmosfera, swoi ludzie, i takie tam...

pozdrawiam

Bunkry dla Bunkrowców !!!!

ps. trzeba będzie chyba niedługo posprzątać nasz wspólny dom, bo ostatnio coraz więcej syfu na dołach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
E ... mnie jush nic w tym chorym państwie nie zdziwi. Tylko człowieka trzęsie jak pieprzeni ekolodzy samowolkę robią i obiekty fortyfikacyjne marnują.

Ja się pytam po co komu te rezerwaty, co to jest za zysk z paro tysięcznego latającego gówna ?

Czy w tym kraju nikt nie myśli. Dlaczego w MRU nie otworzą gigantycznego muzeum co będzie ściągać ludzi z całego świata ?
COś na wzór Linii Maginota. Przecierz to idealna promocja dla regionu i gigantyczne zyski z turystyki. Mamy w Polsce takie obiekty że głowa mała ale oczywiście lepiej nic nie robic a raczej patrzeć jak okoszkodniki bunkry marnują.

WSZYSTKIEMU WINNI SĄ NIC NIE ROBIĄCY KONSERWATORZY ZABYTKÓW I NIETOPERZE !


CO robić ?

Miotacz płomieni i wypalić te nietoperki to się skończy problem bo jak zniknie to gówno to wreszcie MRU będzie czyste !
Dopóki tam są nietoperze to takie sytuacje jak ta będą się powtarzać.

pozdrawiam
d007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie. To jakies dziadostwo. Nie ma kilku tysiecy zeby zrobic inwentaryzacje i wpisac obiekty zo rejestru zabytkow, a ekolodzy maja kase zeby zrobic kraty i sciagnac Bundeswehre!! To sa jakies jaja.
Nam sie zabrania z wykrywaczem szukac lusek z 1944 roku a obiekty forteczne, ktore sa rzeczywistymi, NIEPOWTARZALNYMI NA SKALE SWIATOWA zabytkami sobie stoja sa rozgrabiane, niszczone i robi w nich kupe kto chce.
Jakas lepperiada czy co?
Jest moda na komisje sledcze... Moze zlozymy projekt do sejmu i zbadamy sprawe??

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, paniowie, czy wy na prawdę sądzicie, że ekolodzy mają coś do powiedzenia w tej sprawie - bo jak czytam takie bzdety to ręce i nogi mi opadają...

Może tak udało by się ekologom zaprząc bundesmanów np. do ratowania ginących ryb (zatopione okręty) lub ochrony kretów (w ogrodach prywatnych posesji - ziemie zachodnie).

Kto tu kogo sponsoruje i prosi o pomoc: ekolodzy bundesligę? wolne żarty ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie