Jump to content

Obraz Portret mlodzienca artykul kiedy byl??


Guest kudi.

Recommended Posts

O obrazie Portret młodzieńca" Rafaela wspomina Lech Zwirełło w wywiadzie, który ukazał się numerze marcowym ODKRYWCY z bieżącego roku. Pozdrowienia
Link to comment
Share on other sites

Dzieki Radek ale czy Odrywca nie zamiescil jakiegos artykulu poswieconego tylko i wylacznie temu obrazowi? Wiem ze Leszek wspominal o swoich poszukiwaniach bo ten temat go zajmowal... ale mam wrazenie ze publikowany byl tekst ze zdjeciem obrazu. A moze to bylo w Exploratorze?
Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...
Jakis czas temu jeden z ministrow stwierdzil w wywiadzie radiowym, ze wie gdzie ten obraz sie znajduje. Z tego co wiem nie wrocil on dotad do kraju. Moze warto zapytac w Ministerstwie Kultury? Powinni miec jakies dobre zdjecie, moze nawet robione z dwa lata temu.
Link to comment
Share on other sites

wbrew- kpisz sobie, prawda..?
No chyba ze masz na myśli rosyjskie ministerstwo kultury:)
* * *
Podejrzewam, ze kołata Ci się w głowie sprawa sprzed kilkunastu(dziesięciu?) lat, gdy pojawiły się ploty, ze obraz jest w Australii.Fakt, była tam jakaś fota, ale na tyle marna ze nie dało się określić, czy jest świeża, czy tez zwykła odbitka znanych przedwojennych.
Link to comment
Share on other sites

Tak, dokładnie.
To foto powstało przed wojna, już nie pamiętam w którym roku.Fotografia niby barwna, ale te przedwojenne ''kolory'' to tak jak radziecki Rubiny- tez niby kolorowe, ale de facto każdy z kolorów był odcieniem czerwieni...
Mnie interesuje, czy ktokolwiek w naszym wesołym kraju zadał sobie trud, żeby na podstawie zdjęć, kopii i opisów- ustalić jak dokładnie wyglądał ten obraz.
Wydaje mi się ze widziałem kiedyś jakieś opracowanie temu poświęcone, wydane chyba przez jakieś muzeum (Czartoryskich?).
Ale nie mam pewności.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information