Skocz do zawartości
  • 0

Gogle z KRZYŻYKIEM!!


Gość GrZeS'

Pytanie

Proszę o pomoc w identyfikacji gogli wykopanych w okolicach Bornego. Są tłoczone ze stali nierdzewnej,pokryte skórą. Od strony oczu mają miękkie poduszki" skórzane. Okular ma kształt krzyżyka. Najprawdopodobniej produkcji niemieckiej,sygnowane B.LU39. Jeżeli ktoś wie co to za dziwadło,niechaj pomoże! Ne znalazłem ich na żadnym zdjęciu, nie są opisywane w dostępnej mi literaturze. Mam za duże foto,więc umieszczę je póżniej, dziś skan sygnowania. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Ci za radę,logowanie,znaczy się, to tam, gdzie pisze login"?(nie jestem zbyt dobry jeżeli chodzi o komputery... ) Tak więc próbuję znowu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki,że tak długo trwało. Mój brat nie za bardzo jest kumaty z kompa.Oto i obiecane foto. Śróbka łącząca oba elementy była z żelaza i nie przetrwała. Jeśli ktokolwiek wie cokolwiek o tym dziwolągu, bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wydaje mi sie ze sa to okulary przeciw snieznej slepocie - widzialem kiedys podobne na zdjeciach jakiejs ekspedycji wysokogorskiej z lat 30-tych.
Pozdrawiam - jankos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w identyfikacji gogli wykopanych w okolicach Bornego. Są tłoczone ze stali nierdzewnej,pokryte skórą. Od strony oczu mają miękkie poduszki" skórzane. Okular ma kształt krzyżyka. Najprawdopodobniej produkcji niemieckiej,sygnowane B.LU39. Jeżeli ktoś wie co to za dziwadło,niechaj pomoże! Ne znalazłem ich na żadnym zdjęciu, nie są opisywane w dostępnej mi literaturze. Mam za duże foto,więc umieszczę je póżniej, dziś skan sygnowania. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie