Skocz do zawartości
  • 0

co to za klamra?


Gość greku67

Pytanie

  • Odpowiedzi 451
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc greku,czy mógłbys jeszcze jakieś klamerki dołożyć na forum?bardzo ciekawy jest ten temat i bardzo swietnie się go czyta i oglada Twoja kolekcje!Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram opinię kuligowa-nie było specjalnej klamry dla kapelanów.Z reguły nosili ramkową klamrę z podwójnym szponem.O ile pamiętam na patkach munduru nosili znak krzyża oraz małą odznakę- krzyż wpisany we wieniec na szpilkę.Klamry kasetkowe ze znakiem krzyża nosili członkowie Deutsches Rotes Kreuz oraz Arbeiter Samariterbund lub Deutsche Gesellschaft zur Rettung Schiffbruchiger
Deutsche Jagerschaft miał regulację prawną z dn.10.09.34
która określiła iż klamrą obowiązującą w związku dla myśiwych i kandydatów na myśliwych jest wspomniana klamra
ramkowa z podwójnym szponem.Poza nią podobno funkcjonowała
klamra kasetkowa z okrągłą nakładką z jelenim porożem w środku,ze swastyką między rogami oraz literami DJ na wysokości oczodołow czaszki-po zewn.str.Pozdr.dla ka i fro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greku - ano zyje, z bielska wrocilem, mam wypasione zdjecia, przywiozlem tez troche fantow, jednak zasobnosc portwela mego byla bardzo ograniczona, ale mam kontakt z kolesiem. ma dwie naszywki SA na rekaw cos ala jajko strazy granicznej, wiec jakbys byl zainteresowany to lap mnie na gadu, ja cie jakos zlapac nei moge :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,znalazłem cos takiego,takie ciekawe forum i jedna z twoich klamerek!popatrz sobie,a tak wogóle to mozna by przejzec całe to forum i może by reszta też była!Pozdrawiamhttp://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=57506
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, z ta strazacka tak czulem, sluchaj kolego kuligow, a co powiesz o klamrze deutsche reichsbahn na ktorej widnieje gapa bez swastyki, taka dziwna ze zwisajacymi piorkami, koles jest twardy ale chyba z czasem ja wyciagne, mam nadzieje ze to nie jest powojenna produkcja,jest z alpaki, pudelkowa, groszkowana, popatrz w literaturze, napisz tez dwa slowa o heil front
pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greku mam taką samą klamerkę jak Twoja w poście powyżej. Wg danieloffa jest to klamra straży pożarnej noszona przez funkcjonariuszy w Prusach Wschodnich (do munduru galowego) w latach 1935 - 1945. W każdym Landzie godło na klamrze było inne." (link: http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=524602#538939 ).
Pozdro:)
yano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie