Skocz do zawartości

otton1

Użytkownik forum
  • Zawartość

    734
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana otton1 w dniu 21 Wrzesień 2021

Użytkownicy przyznają otton1 punkty reputacji!

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

otton1's Achievements

12

Reputacja

  1. Jesień 1904 roku. Attache austro-węgierskiego sztabu generalnego przy rosyjskiej armii w Mandżurii w czasie wojny rosyjsko-japońskiej, kapitan sztabu generalnego Stanisław Szeptycki.
  2. Efektowna fotografia SPAD-a 51C1 nad Lotniskiem Mokotowskim W tle widoczne trzy charakterystyczne wieże Kościoła na Placu Zbawiciela.
  3. Doskonała seria "lwowskich" fotografii Kolego formoza58 - gratuluję! Jakkolwiek niektóre były już publikowane to od czasu do czasu ze wszech miar warto je przypomnieć. Ja w każdym razie zawsze oglądam je z wielką przyjemnością!!!!
  4. Również fotografia z Ławicy, z lat 1919-20. Wyższa Szkoła Pilotów: instruktorzy i uczniowie przy Fokkerze D.VII. Kilka osób można rozpoznać. Może któryś z Kolegów zidentyfikuje innych.
  5. No i jest pięknie, widać to nawet z zamkniętymi oczami!
  6. 1 - w kondycji jestem znakomitej mimo iż lat mi przybywa 2 - moja uwaga to nie jest żadna "cenzorska" - po prostu chodzi o trzymanie się zasad; granicą jest rok 1939 więc tej daty się trzymajmy jeśli chodzi o wpisy. Najwyżej zmieńmy datę w tytule forum z "1918 - 1939" na "1918 - 1945" i wszystko będzie w porządku. 3 - "sporadykiem" to mogą być dzieje do 1945 roku "Błyskawicy", "Burzy", "Groma", "Orła", "Wilka", "Rysia", "Żbika", "Sępa" bo to jest bezpośrednia kontynuacja ich działalności przed 1939 rokiem. Jeżeli "sporadykiem" ma być "Jastrząb" czy "Dragon" to równie dobrze mogą nim być wszystkie pozostałe okręty PMW - krążowniki, niszczyciele, niszczyciele eskortowe, okręty podwodne, kutry torpedowe i artyleryjskie, patrolowce. Było ich sporo i tak ze "sporadyka" staną się "normalką". 4 - JA niczego złośliwie nie wstawię - z wiekiem łagodnieję. Ale nie gwarantuję, że ktoś inny tego nie zrobi.
  7. Taka jest tematyka i zakres czasowy forum: IIRP - Wojsko Polskie 1918-1939 ORP "JASTRZĄB" nijak się wpisuje w ten zakres czasowy. Może jednak warto trzymać się reguł bo zaraz zrobi się bałagan - ktoś będzie wstawiał temat o dywizjonach lotniczych w Wielkiej Brytanii, inny o 1-ej Dywizji Pancernej czy Brygadzie Karpackiej....
  8. Taka jest tematyka i zakres czasowy forum: IIRP - Wojsko Polskie 1918-1939 ORP "CONRAD" nijak się wpisuje w ten zakres czasowy. Może jednak warto trzymać się reguł bo zaraz zrobi się bałagan - ktoś będzie wstawiał temat o dywizjonach lotniczych w Wielkiej Brytanii, inny o 1-ej Dywizji Pancernej czy Brygadzie Karpackiej.....
  9. Polegli w bitwie pod Niżankowicami koło Przemyśla w dniu 13.12.1918!
  10. Ciekawa fotografia przedstawiająca lotników polskich i francuskich. Część z nich została zidentyfikowana - może uda się zidentyfikować pozostałych.
  11. Fajne fotografie tylko to nie jest ppor.obs.Mieczysław Motylewski. Na pierwszej fotografii jest Fähnrich in der Reserve Mieczysław Motylewski Na drugiej fotografii Leutnant in der Reserve Mieczysław Motylewski. I nie obserwator lotniczy a artylerzysta z k.u.k.Feldkanonenregiment Nr 11 - na kołnierzu nie ma odznak w postaci baloników. Lotnikiem to on został na początku 1919 roku
  12. Od lewej: Leonard Lepszy, Tadeusz Lepszy, Bolesław Lepszy.
  13. A to się ucieszyli z takiego wspólnego uhonorowania obaj solenizanci obdarzeni tytułem "wodza narodu" (jeden szczególnie). Zwyczajowo, to tylko jedna osoba bywa tym uwielbianym "wodzem narodu" a tu masz ci los; znalazło się dwóch. No i spór kompetencyjny jak znalazł!
  14. Może to zdjęcie bylo już publikowane na forum ale na tyle dawno, że warto je zamieścić nawet powtórnie. Jest to chyba jedyne znane zdjęcie na którym uwieczniono generała Antoniego Madziarę (06.06.1856 - 05.08.1925) wielce zasłużonego w czasie przejmowania od austriackiej wladzy Krakowa w dniu 31.10.1918 roku. Pułkownik (niebawem awansowany na generała) Madziara został mianowany pierwszym polskim komendantem Krakowa. Na zdjęciu wykonanym ok. 12-13-go listopada 1918 r. znajdują się (od prawej): jeszcze pułkownik w austriackim mundurze Antoni Madziara, brygadier Boleslaw Roja, prezydent Krakowa Federowicz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie