Skocz do zawartości

K20

Użytkownik forum
  • Zawartość

    286
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez K20

  1. Cherbourg ORP Burza, por.mar. Zbigniew Wojewódzki przyjmuje raport od mata Wodzika
  2. W sierpniu 1923 r. zamówiono 2 egz. Dodatkowe dwa samoloty zakupiono nieco później. W MDL samoloty otrzymały cyfrowe oznaczenie typu: 1. Dwa były w wersji wywiadowczo-bombowej B3, oraz dwa w wersji szkolnej E. Pierwsze dotarły do Pucka w listopadzie 1924 r., ale zostały zmontowane i oblatane dopiero w maju i czerwcu 1925 r. LeO H-13B3 został wybrany jako typowy wodnosamolot niszczycielskim. Zamierzano zakupić jeszcze 4 H-13B3. Jednak ze względu na niską jakość wykonania, od zamówienia odstąpiono. Więc zdjęcie zrobiono później niż w 1923 roku.
  3. To nie Kaszub, najprawdopodobniej Krakowiak.
  4. Taka sobie ciekawostka; "Na pokładzie ORP Burza" "Na pokładzie ORP Wicher"
  5. Kolejne zdjęcie z wodowania ORP Czajka w Stoczni Modlińskiej.
  6. Było, nie było...
  7. 10 kwietnia minie 90 lat od wodowania ORP Czajka.
  8. Słynna 7 z Łęcznej!
  9. 1927 rok-Na podbój oceanu!
  10. Admirał Jerzy Świrski na pokładzie jednego z naszych niszczycieli. Którego?
  11. W nawiązaniu do zdjecia z fb. W nawiązaniu do ORP Góral. Wszystko się zgadza, czerpnia powietrza kaniasta i niska, podstawa żyrokomasu przy tylnim maszcie, winda(przynajmniej tak wyglada), male nawiewniki, rozgardiasz na pokladzie, jakby okret dopiero co przejęty,(w remoncie?) itd itp. No i te litery GR na dziobie, jedyne w swoim rodzaju,
  12. Toż napisałem że jest to V-106.
  13. W roku 1939 zostało złożone zamówienie na 4 wodnosamoloty LWS-3H (dla MDLot.), z opcją zakupu dalszych 12 egzemplarzy tego typu.
  14. Żuraw i Sęp w tle.
  15. Zdjęcie jest opisane jako ORP Mazur. Z podobnych mam zdjęcie V-106 czyli bliźniaka naszych zrobione z baku w stronę mostka, czyli odwrotne niż to.
  16. Taka rewelacja przeszła bez echa na fb. Zdjęcie z tej pespektywy rzadkość, może ktoś umie obrobić go, żeby było bardziej wyraźne.
  17. Kujawiak to nie jest na pewno.
  18. Polscy i francuscy lotnicy przed hangarem Le Burget. Stoją od lewej: szef Departamentu Lotnictwa Ministerstwa Spraw Wojskowych, płk Ludomił Rayski, płk Czesław Filipowicz, p. Orlińska; delegaci z francuskiego ministerstwa lotnictwa: płk Pastier, płk Valin oraz płk Anczyński, inż. Zygmunt Puławski, dyrektor Witold Rumbowicz, pilot Garliński, pilot Stefan Pawlikowski. W tle samolot PZL P.6.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie