Skocz do zawartości

Van Pelt

Użytkownik forum
  • Zawartość

    200
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana Van Pelt w dniu 12 Luty 2024

Użytkownicy przyznają Van Pelt punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Van Pelt's Achievements

11

Reputacja

  1. Czyli budka lęgowa. To poniemiecka gliniana budka lęgowa. Pomysłodawcą tych „wieszanych dziupli” był niemiecki ornitolog H.F. Berlepsch, prekursor ochrony ptaków śpiewających. https://maskulinskie.bialystok.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/nietypowa-budka-legowa#.Y15rfW7P1EY
  2. Ja bym to powiesił. Ten "trójkątny" otwór mógł służyć do zawieszania, zwężający się ku górze, żeby się naczynie nie gibało. Do tego to ścięcie "podstawy", żeby lepiej przylegało do płaskiej powierzchni - ściany? Trzecie zdjęcie, wybrzuszenie pod kciukiem, czy nie jest spłaszczone? W celu, jak poprzednio. Kreski pod otworem od frontu. Może prosta dekoracja, a może poziom np. cieczy lub czegoś innego. Zakładając, że przedmiot wisi płaskim do góry, a w środku znajduje się ciecz, mogło to dać jakieś przebarwienia. No chyba, że od podgrzewania. W jakim celu, i co, to kolejne pytania :)
  3. Dostawany jako wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w strzelaniu. Jeden chwaścik dla b.dobrego, dwa dla wyborowego, tak ogólnie, bo nie wiem jak było u prusaków.
  4. Taki przykład. Hełm strażacki jednostki z Mougon. Około 1895 roku. Jest płonący granat, a nawet dwa.
  5. Małe sprostowanie. Krzyż jest na trójkątnej wstążce, a nie baretce. Baretka, to wąski pasek wstążki w barwach danego orderu, noszona zamiast całego odznaczenia. Zastanawiają mnie różnice w proporcjach pasków. Choć takie wstążki jak twoja też widziałem. Może to być produkcja już po II WŚ, co nie znaczy chińska. PS Z tego co się orientuję, to nadano ich 8 milionów, z małym kawałkiem.
  6. Strażak, może być II Cesarstwo.
  7. 7 bateria, 2-giej brygady artylerii, nr. 116 (żołnierz)
  8. Nie są srebrne. 3p70k oznacza 3(trzeci) p(posiłek) 70(siedemdziesiąte) k(krojenie). Jak przekroczyłeś limit, to dalej nie jadłeś. Zestaw pewnie pochodzi z uniwersyteckiej stołówki, wydział matematyczny.
  9. Odznaka 40-lecia Bałtyckiego Okręgu Granicznego Czerwonego Sztandaru, pograniczników ZSRR. Czy jakoś tak :)
  10. Cześć. Na początku myślałem, że to blaszka maskująca dziurkę od klucza. Jakiś pomysł?
  11. Jak dla mnie, to jest haczyk który był na końcu jakiegoś paska, kształt górnej części oczka na to wskazuje. Mógł to być na przykład pasek/ramiączko od plecaka, który sią zaczepia od spodu za przyszyte oczko. Od torebki...?
  12. Cześć. Topór ciesielski czy rzeźnicki? No chyba, że bojowy. Waga ok 2.1 kg, całość. Wymiary na zdjęciach. Długość trzonka, z obsadą, ok 58 cm. Ostrze podobno było "nakute" na rdzeń. Czy może siekiera?
  13. Cześć. Co to za klamerka? Dzięki
  14. Nie chcę tu robić śmietnika, ale mam pytanie. Czemu to nie zostało jakoś opracowane i wydane w postaci książkowej/albumowej? Rodzina by zarobiła, a materiał by nie "przepadł"...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie