Jump to content

takafura

Forum members
 • Posts

  1832
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Posts posted by takafura

 1. 1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

  PS A nie zastanawia cię, dlaczego nie dopuszczono np funkcjonariuszu Frontex i odcięto cały rejon od np dziennikarzy?

  Już wielokrotnie życie pokazało że nie ma takiej bzdury którą NIE można z powagą powielać aby dokopać PiS.

  To jest agresja ze strony służb Białorusi i Rosji, a GW czy TVN robiły sobie jaja z pogrzebu "informując" np.

  - że uchodźcy ( faktycznie migranci)

  - ze koczują na ziemi niczyjej ( faktycznie na terenie Białorusi)

  - że jedzą liście i piją brudną wodę ( sfilmowano dostawy żarcia, termosy, ładowano komórki itp. )

  - ze to nasi pogranicznicy złapali migrantów na terenie Polski i próbują ich wypchnąć na Białoruś,

  - pomija się ich przylot samolotami, wizy turystyczne Białorusi i opłaconą wycieczkę na granicę...

  - okopress: byłoby to wszystko śmieszne, gdyby nie setki uchodźców przepędzanych przez polskie służby w kierunku granicy, wywożonych w środek lasu, czasem na bagniska, cierpiących głód, chłód, wycieńczonych, chorych, a nawet umierających na niegościnnej polskiej ziem,

  Można tak bez końca.

  Ps. Takie techniczne pytanie - gdyby tak teoretycznie ten genialny poseł na Sejm RP przekroczył Białoruską granicę z tym niebieskim workiem, został postrzelony...jak by to zinterpretowano ? Prowokacja strony Polskiej na miarę ataku na radiostację w Gliwicach ?

 2. 6 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

  takafura- z ciekawości, czy i skąd wiesz gdzie-jak-dlaczego były przechowywane?

  Gdyby wiedział to nie użyłbym w poście zwrotu "zapewne".

  Ps. Twoje trzeźwe przypomnienie że zoofilia nie jest w RP zakazana bardzo mnie uspokoiło. Jak się domyślam posiadanie na telefonie filmików z egzekucji też nie. Więc co oni chcą od tych fajnych gości przywożonych przez białoruskie  służby na granicę ? 

 3. 1 godzinę temu, bjar_1 napisał:

  Tak, tak...

  "Kolejne zdjęcie pokazane na prezentacji, pokazuje śpiącego niemowlaka oraz nieletnią dziewczynkę trzymającą pluszową zabawkę. W podpisie pod zdjęciem czytamy: "Cudzoziemiec posiadał fotografie mogące wskazywać na zaburzenia seksualne w kierunku pedofilii".

  Jeśli masz na telefonie zdjęcie swojego śpiącego dziecka, to jesteś pedofilem.

  Masz?

   

  Jak większość z nas przechowuje je zapewne w folderze z ostrym porno czy fotkami jak bzyka kozę ;)

  Normalka przecież :)

 4. 2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

  les

  "Demograficznie, gospodarczo i politycznie Turcja będzie dużym problemem dla Rosji a nawet już jest. Warto z nią współpracować."

  Wow... a ja myślałem, że zgodnie z deklaracjami przewodniej partii narodu, naszymi sojusznikami jest USA i NATO... A tym daleko do sympatii czy współpracy- to Turcja zgłasza sprzeciw przeciw wprowadzenia w życie nowych planów NATO wobec krajów nadbałtyckich...

   

  Polityka międzynarodowa jako dziecinne lubienie się lub obrażanie ? Głębokie...

  W jednym temacie tezy że robimy "łaskę" USA.

  W tym wątku zdziwienie, że rozmawiamy czy także współpracujemy ( drony) z kimś innym.

  To w końcu jak to jest z tym PiS ? Bo widzę że cokolwiek robi robi zawsze źle ;)

 5. 10 minut temu, balans napisał:

  Gdyby nie te brukselskie urzędasy, to by do dzisiaj z Puszczy Białowieskiej tylko smętne resztki zostały...

    Raz że bzdura, dwa mentalność niewolnika...

  Po co nam Polska skoro mamy UE, po co nam CPK skoro mamy lotnisko pod Berlinem, po co nam wojsko skoro Rosja ma atom i tak w kółko.

  Ps. Dziwne że takie lasy ocalały w Polsce, Lasy Państwowe "mordują" Puszczę już od stu lat. Trzeba być mocno niepełnosprytnym aby łyknąć na trzeźwo  Twoje kolejne bzdury...

 6. 27 minut temu, balans napisał:

  To wszystko i tak jest za późno. To co zrobił PiS przez ost. kilka lat to już jest cofanie do jakiś okrutnych czasów. Przynajmniej ochrońmy to co cudem zostało. Za rządów PiS (...)

  Ta, a za rządów PO to nawet pogoda była lepsza...

  Zapodałeś taką dawkę emocjonalnego szumu że nawet nie wiem CO tu skomentować. Napisze tylko odnośnie insynuacji że "pis" i że "ostatnie kilka lat" - brednie do kwadratu.

  Plany mamy 10-letnie. Tniemy i sadzimy dokładnie wg tego co tam zapisano. I zapewniam Cię, że niezależnie od tego jaka opcja akurat rządziła plany były sporządzane tak samo.

  A ta bełkotliwa socjotechnika że pisowskie lasy, pisowscy leśnicy i pisowskie tartaki...

  Kreujesz kolejny raz jakiś matrix ( ktoś Ci to niedawno sugerował ?) a zaufanie społeczeństwa do leśników jest nadal tylko kilka punktów niższe niż do uwielbianych strażaków.

 7. 4 minuty temu, balans napisał:

  Czyli nie da się ukryć, że wycinacie lasów dużo więcej niż robił to nawet okupant niemiecki podczas wojny. Wiem, że to brzmi jak demagogia, ale prawda jest taka, że obecnie tniecie nawet w Parkach Narodowych. A jak już jesteśmy przy PN, to ostatni powstał 20 lat temu, a z planowanych kolejnych 18 PN nie powstał żaden [tu wina wszystkich SLD, PO i AWS/PIS]. Przy takiej polityce jaką prowadzicie, czyli "po nas tylko potop", dla przyszłych pokoleń zostanie tylko trochę krzaków...

   

  Jeden post a tyle przekłamań.

  W czasie wojny okupant zarządził podwojenie etatu cieć ( czyli kubików zapisanych w planach urządzania lasu), w latach 1939 - 1945 wycięto ok. 200 mln m3.

  W 1945 lesistość Polski wynosiła 22,0 %, teraz 29,60 %. Ogólny zapas drewna Polski w nowych granicach ( czyli po 1945) oszacowano na 560 mln m3, dzisiaj jest to 2,5 mld m3.

  Podsumowując, jak się podwaja powierzchnię lasów, zwiększa  5-krotnie zapas drewna "na pniu" to i "dywidenda" pobierana rocznie jest większa.

   

  Wycinka w PN - litości. Raz że nie ma nic wspólnego z Lasami Państwowymi. Dwa - musi to zatwierdzić Rada Naukowa parku i ministerstwo. Często wynika to z tzw. ochrony czynnej cennych gatunków lub jak w przypadku Kampinosu wycięto w ramach trzebieży rachityczne sosny rosnące w monokulturze. Ale w granicach parku i była wielka gównoburza w necie...

   

 8. 2 minuty temu, balans napisał:

  No to zapodaj ile lasów wycinano w PRL'u, ile za SLD, ile za PO, a ile wycina się obecnie za PIS'u? A odnośnie fake to spotkałem się niedawno z informacją, że Bory Tucholskie wycina jakaś firma z Holandii - prawda czy fałsz? Bo akurat w to nie chce mi się wierzyć.

    Wałkowaliśmy temat kilkukrotnie - jak dawne lasy np. dworskie posadzone w krótkim czasie o powierzchni 1000 ha dobijają właśnie do wieku rębności to faktycznie, w tym miejscu skumulują się zręby zupełne w skali nigdy nie spotykanej. No bo jak był młodnik czy las 50-letni to co tam było wielkiego do wycinki ?

  Co do wycinki - nie słyszałem o sprzedaży całego niewyciętego zrębu, nadleśnictwo w przetargu wyłania firmy co zetną i posortują drzewa dokładnie wg zlecenia. A zagranicznej konkurencji nie ma bo stawki godzinowe brutto ( np. sadzenie czy pielęgnowanie upraw) rzędu 5,0 euro nie skuszą żadnej firmy z zachodu.

 9. 21 godzin temu, szutnik napisał:

  Dopiero to zauważyłeś? :) Nawet swoje opinie podpiera twierdzeniami kierowców odbierających drewno z lasu ...(...)

  Skleroza czy celowo manipulujesz ?

  Nie były to moje opinie, zacytowałem dwie skrajne przeciwstawne teorie na temat pandemii usłyszane jednego dnia w jednym miejscu. I drwiłem z obydwu leczy Ty miałeś coś problem z czytaniem ze zrozumieniem i starałeś się te bzdury mi przypisać.

 10. Godzinę temu, balans napisał:

   że właśnie w ich okolicach ma miejsce masowy wyręb drzew w skali nigdy wcześniej niespotykanej...

  Zapewniam Cię że PiSowskie Plany Urządzania Lasu oraz POwskie czy SLDowskie powstają na podstawie tego samego prawa i identycznych zasad.

  Jedyne co jest niespotykane wcześniej to wysyp bzdur i fake newsów powielanych świadomie i nieświadomie przez pożytecznych idiotów.

 11. W dniu 17.09.2021 o 13:40, Czlowieksniegu napisał:

  Tyr- tak, tak... wszystkiemu winni lewacy, cykliści, Żydzi, masoni, wegetarianie...

  Przecież to one:


  2021-09-16 18:11

  Grupa Enea miała w drugim kwartale 2021 roku 729,6 mln zł zysku EBITDA i 313,8 mln zł zysku netto jednostki dominującej - podała spółka w raporcie półrocznym. Wyniki są zgodne z wcześniejszymi szacunkami.

  vs

  "Dlatego gdyby taryfa wzrosła o 40 proc., to wzrost całego rachunku za prąd sięgnąłby 20 proc. Chyba trudno będzie uzyskać właśnie taki wzrost taryf, na poziomie 40 proc. Ale nie ukrywam, że właśnie takim wzrostem cen bylibyśmy zainteresowani, by przynajmniej wyjść na zero – powiedział Szczeszek na konferencji podsumowującej wyniki Enei za I półrocze. "

   

  PS Przykład pierwszy z brzegu...

  Taki z Ciebie dociekliwy gość a trzymasz nas maluczkich  w niewiedzy.

  Wzrost rachunków za prąd o 20 % aby Enea mogła wyjść na zero ?  Kto im zwiększył koszty - lewacy, cykliści, Żydzi, masoni, wegetarianie ?

  Kaczyński ? PiS ? Bo w sumie chyba to insynuujesz.

  Może napisz coś o cenach uprawnień do emisji CO2 z systemu ETS (handlu emisjami), kto je winduje i dlaczego.

 12. News:

  MSZ Rosji opublikował wczoraj na Twitterze informację, że 17 września 1939 r. Armia Czerwona rozpoczęła akcję wyzwoleńczą w Polsce, i że sowieckie wojska weszły na linię Curzona, nie pozwalając Wehrmachtowi zbliżyć się do Mińska. Rosyjski resort spraw zagranicznych dodał też, że narody Zachodniej Białorusi i Zachodniej Ukrainy powitały z radością sowieckich żołnierzy.

 13. 10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

  takafura...

  Ale ja cytowałem Czarnka a nie kogoś z USA, Niemiec, czy Rosji...
  Równie dobrze możesz znaleźć kraje Afryki czy Azji, gdzie jest zdecydowanie gorzej.

  Głodujące dzieci w Afryce to argument-wytrych gdy już nie wiadomo co napisać.

  Ja nawiązałem do sytuacji kraju z którym sąsiadujemy, bliskiego geograficznie, historycznie, kulturowo - nie musiałem szukać odniesień do Mongolii czy Peru.

  Ps. Wyobraź sobie idealne społeczeństwo - zakaz związków heteroseksualnych, tylko homo relacje, podatek od bachorów ... Miodzio, prawda ?

   

 14. 10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

  Ale- jak tam z penalizacją w Polsce? Już się "czegoś" dowiedziałeś? Czy nadal jak pijane dziecko we mgle?

  Napisałem że w Polsce, Ty także pytasz o Polskę - tak, homoseksualizm nie był w Polsce penalizowany.

  Choć w okresie zaborów na ziemiach polskich było inaczej. Ale wtedy nie było Polski.

 15. 50 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

  "ostojach demokracji jak Niemcy Bundestag podjął decyzję..."

  Czyli co? Że w Ameryce murzynów biją?

   

    Skoro Niemcy, USA tak nas pouczają to można drobne porównanie w temacie zrobić. I nie wypadamy tu najgorzej a nawet lepiej od "nauczycieli". Tym bardziej że nie chodzi o bandyterkę i dresów na ulicy ale o oficjalna politykę państw.

  Dobrym przykładem prześladowań jawnego i aktywnego homoseksualisty jest Biedroń - radny miejski, kandydat na posła, prezydent miasta, kandydat na prezydenta RP, europoseł, przewodniczący partii i wiele innych jeszcze fuch... Ale jak go sie posłucha to w Polsce terror i szykany :)

 16. 15 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

  Zna ktoś przykłady małżeństw, które w przyrodzie, pomijając Homo Sapiens, występują?
  Bo "homoseksualizm" i związki nieformalne jak najbardziej...

    Tak, wiele zwierząt łączy się w pary na całe życie. Nie wiem czy dotyczy to także par jednopłciowych ;)

  Co do zjawisk przyrody, mamy masę punktów wspólnych ze zwierzętami ale jednak ludźmi czyni nas te kilka rzeczy które nas różnią.

  Ps. Z homoseksualizmem w Polsce jest taki problem nie że go tępimy tylko nie chcemy promować. Warto pamiętać że w naszym prawie nigdy nie był penalizowany a w takich ostojach demokracji jak Niemcy Bundestag podjął decyzję o wykreśleniu z kodeksu karnego kary za homoseksualizm  11 czerwca 1994 r. 

 17. 34 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

  Jakbyś się nie napinał, prezes wywalił bez zastanowienia i teraz znów potrzebne, jak widzę, tłumaczenie z ichniego na polski :-)

  Nie muszę się napinać, wystarczy zerknąć na kontekst a był bardzo czytelny - państwa członkowskie w UE muszą być traktowane równo.

  A nie że w każdym państwie ma być to samo co drugim.

  Ps. Starasz się ale nie dam się tak łatwo sprowokować. Każdy kto przeczytał zalinkowany tekst widzi jaki z Ciebie żartowniś ;)

 18. 38 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

  takafura

  Czego w poniższej złotej myśli Kaczyńskiego

  "Jeśli coś wolno w jednym państwie, to znaczy, że wolno we wszystkich."

  nie rozumiesz?

  Żeby nie było, że przekłamuję wypowiedź, podałem śnurek do wywiadu z państwowej agencji informacyjnej w Polsce, patrz PAP...

   

  Chyba, że uważasz, że prezes się zagalopował i nie bardzo wie, co mówi...

  Serio ?

  Skoro wyroki wskazujące na prymat prawa krajowego nad unijnym, zapadały m.in. we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Włoszech, Hiszpanii, czy na Litwie to wg tezy Kaczyńskiego nam tez wolno się tego trzymać.

  Jeszcze prościej: MOŻEMY to samo co inne państwa UE ale nie MUSIMY np. legalizować zioła czy hery.

   

 19. 59 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

  Jarosław Kaczyński, wywiad dla PAP

  [...]

  ", czyli zasada równości państw. Jeśli coś wolno w jednym państwie, to znaczy, że wolno we wszystkich."

  [...]

  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C946473%2Ckaczynski-dla-pap-nie-bedzie-zadnego-polexitu-wymysl-propagandowy.html

  Znaczy się małżeństwa jednopłciowe, legalizacja zioła, ułatwienia w dostępie do broni, itp itd pukają do naszej socjalistycznej Ojczyzny?
  Fiu fiu...

   

  Naginasz rzeczywistość.

  To że coś u nas możemy zrobić jako jeszcze częściowo suwerenne państwo to wcale nie oznacza że musimy to robić.

×
×
 • Create New...

Important Information