Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

zwkrz

Forum members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Dziękuję, też by się zgadzało ! Jednostki itp. Po I Korpusie był w 14 (dawniej 1) DP Wlkp. i na froncie L-B. Ale nie znałem tych odznaczeń. Wszystkie przepadły, czytaj sprzedane lub rozkradzione.
 2. Dziękuję za odpowiedź. Pradziad walczył tylko w I Korpusie Dowbora, a "Za Kaniów" to jak wyszukałem, dawali odznaczenia z II Korpusu. Więc raczej niemożliwe.
 3. I mam jeszcze pytanie związane z tym zdjęciem ( przepraszam ale to jedyne zachowane zdjęcia tych odznaczeń) Co to mogą być za medale / odznaczenia ??? Krzyżyk z orłem na samej górze pod guzikiem to jest na pewno Odznaka Pamiątkowa I Korpusu a poniżej nie wiem pozdrawiam, zwkrz
 4. Witam, Czy ktoś by wiedział co oznacza / oznaczało w IIRP - "odznaczony VM.5, KW., MW., M10" ??? MW - to prawdopodobnie medal wojska "Polska swemu obrońcy", te pierwsze to wiadomo ale tego "M10" nie znam. pozdrawiam, zwkrz
 5. Witam, Z tymi zdjęciami się już spotkałem ale i tak są bardzo interesujące. Zwraca uwagę, nasz pierwszy wzór flagi, czerwono-biały :))
 6. Witam, ciekawe zdjęcie. Bobrujsk świetlica 1918 ?
 7. Dziękuję, znalazłem Ale niestety nic nie piszą o Zjeździe ani nie ma innych zdjęć
 8. Witam, W jakiej gazecie mogę znaleźć opis i to zdjęcie ? pozdrawiam,
 9. Witam, Nigdy nie widziałem tego zdjęcia. A kto siedzi obok generała ? Bo to chyba wycinek ?
 10. Witam, Z jakiej to jest gazety i dnia wydania ? pozdrawiam,
 11. Bardzo fajne. Po drugiej stronie, naszej lewej płk. D. Konarzewski.
 12. ... zapomniałem dodać, że chodziło o Powstanie Listopadowe. Polscy komuniści i liberałowie w porozumieniu z bolszewikami zabronili wydawania tych sztandarów z Kremla dla I Korpusu Polskiego.
×
×
 • Create New...

Important Information