Skocz do zawartości

Korabkow

Użytkownik forum
  • Zawartość

    796
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Korabkow's Achievements

-9

Reputacja

  1. Grot lancy wygląda jak francuska wz.1812 ale powinny być dwie listwy z otworami odchodzące od dołu tulei, są jakieś ślady odłamania?
  2. Korabkow

    Mapa

    To jest fragment mapy basenu morza Bałtyckiego, przedstawia Bałtyk z przyległym wybrzeżem lądu są zaznaczone latarnie morskie z ich zasięgiem podane są też głębokości morza.Więc jest to mapa morska,niestety tylko mały fragment dużej całości . Wydana w okresie międzywojennym na co wskazuje zaznaczona granica Wolnego Miasta Gdańska i nazwa Zatoki Puckiej podana w języku polskim.
  3. To na głowicy wygląda mi na guzik, lew zbyt wypukły jak na monetę.
  4. bert.F zobacz na godzinę mojego wpisu, nie sprawdziłem co napisałem, oczywiście jest mowa o S84/98 aA. Co do producentów głowni gdańskich bagnetów-wszystkie moje egzemplarze mają oznaczenie producenta głowni Weyersberg Kirschbaum & co lub cie, bagnetów gdańskich z głowniami tej wytwórni widziałem kilkanaście, producenta Alex Coppel nie widziałem- nie twierdzę, że takich nie było, przy okazji czy możesz podać źródło tej informacji? Natomiast oznaczenie WKC jako skrót wytwórni, o której jest mowa wcześniej bite na bagnetach to późniejsza historia, podawanie jej w konekście wzoru 71/84 u nieznającego tematu może spowodować, że pomyśli,że jest to inny producent. P.s. W tomie V Franz na temat tego wzoru poświęcił 282 strony, nie mam teraz czasu na dokładne studiowanie całości.
  5. Odnośnie bagnetów z wybitym na progu głowni oznaczeniem Kgl. Gewehrfabrik. Rudiger Franz -Preusisch-deutsche Seitengewehre 1807-1945 tom V w dziale o bagnecie wz.71/84 na stronie 149 napisał, że gdańska fabryka dokonywała końcowego montażu bagnetów tego wzoru używając głowni produkcji fabryki Weyersberg & Kirschbaum w Solingen. Do karabinu Mauser wz 98 stosowano początkowo bagnet wz.98 a A do produkcji ,którego użyto głowni od bagnetu wz 71/84 ,więc w tym wzorze spotyka się też głownie z cechą fabryki gdańskiej.Niestety w wyżej wymienionym opracowaniu w dalszych tomach miały się znależć opisy tego wzoru lecz się nie ukazały /z moich informacji autor zmarł/ dlatego nie ma pewności czy wz.98 aA również był montowany w gdańskiej fabryce. P.s. W moich zbiorach mam 4 bagnety z biciem gdańskiej fabryki.
  6. Hej dziewczyny w górę kiecki, jedzie ułan jazłowiecki-żurawiejka pułkowa.
  7. Kolego Ostoja zwrot,którego użyłem był trochę złośliwy żebyś nie uprawiał spiskowej teorii.Oczywiście znalezisko jest cenne ,ale przede wszystkim w kontekście historycznym.Nikt przy zdrowych zmysłach nie wystawił by tego na jakiejkolwiek aukcji ,bo w myśl prawa natychmiast byłby aresztowany,to są przepisy prawa obowiązujące w każdym państwie Unii.Ja w tej sprawie podejrzewam jakieś rozgrywki między stronami.Jeżeli całość miała być przekazana do MWP to dlaczego tego nie uczyniono od razu, przecież to Muzeum ma własne i to dobre zaplecze konserwatorskie. pozdrawiam.
  8. Jak podajesz link do Domu Aukcyjnego Hermann-Historica to sobie przejrzyj zawartość katalogów, to zobaczysz,że oni zgniłymi śmieciami nie handlują.To najlepszy dom aukcyjny militariów na świecie,mam dużo ich katalogów i nie raz u nich czyniłem zakupy,również polskich militariów w doskonałych stanach zachowania.
  9. W Gdańsku stacjonował 36 pułk artlerii polowej a nie 34 ten stacjonował w Metz.Dotyczy zdjęcia pocztówki przedstawiającej koszary.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie