Skocz do zawartości

leszek01

Użytkownik forum
  • Zawartość

    13 056
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    11

Zawartość dodana przez leszek01

  1. Kliknij, aby wybrać pliki
  2. "Fanfarzyści 5. pułk strzelców konnych"
  3. Wszystko na to wskazuje. Pozdrawiam.
  4. CWA Toruń
  5. Fotka prawdopodobnie już była , ciekawszy jest opis.
  6. Dwa portreciki (rewers pierwszego).
  7. Wykonane w okolicach Grudziądza.
  8. " Wczesnym rankiem 6 września w okolicach Czerwonego Boru por. Guzowski odnalazł sztandar 42 pp. Na polecenie mjr. Prefica przekazał go komendantowi garnizonu „Białystok” mjr. Riedlowi z 10 puł. Uczestniczył w tym akcie sierż. Leon Borowski. Por. Guzowski spotkał mjr. Riedla w maju 1942 w Teheranie. Oświadczył on, że sztandary zostały zabezpieczone na terenie Białegostoku, w pewnej odległości od koszar 10 puł. Kiedy i w jaki sposób sztandar 42 pp dostał się w ręce Niemców, nie zostało wyjaśnione. " Myślę, że ta fotka , podważa notkę z Wikipedii. Niemcy zdobyli sztandar prawdopodobnie w okolicach Czerwonego Boru.( W taborach 42 PP , Na wozie przewożącym kancelarię pułkową??)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie