Skocz do zawartości

Zamek Kopice


meduza7

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mieszkam w Brzegu. Niedawno podczas niedzielnej przejażdzki za miasto natknąłem się na bardzo ciekawe ruiny zamku w Kopicach k/Grodkowa. Teraz szukam kogoś kto coś wie na temat tego zamku. Bardzo mnie to zaciekawiło. Proszę o kontakt maxwell7@o2.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Ja chodziłem w parku z wykrywką i znalazłem tylko resztki amo myśliwskiej z początku wieku XX. Ogólnie ciekawie acz tłoczno. Oto jedna z moich fotek.
P.S. Jak ktoś chce większy format to wyślę na meila. Pzdr. Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g moich informacji tak jak pisał Boczarsky zameczek przetrwał wojne w stanie dobrym . Po wojnie znajdowały sie tam depozyty muzealne ze Sląska m/innymi szafy gdańskie.
Ogien strawił zamek w latach 70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja też mam dużo fajnych fotek i je dołącze w montag- muszę je ze skanować. A tak pozatym dodam taką małą ciekawostkę mianowicie kiedy III Rzesza prężnie sie rowijała nastąpił również rozkwit Pałacu w Kopicach ,codziennie rano z polowego lotniska w Grodkowie startował samolot w kierunku Berlina z przepięknymi kwiatami dla samego A.Hitlera. Ogród w Kopicach był unikatem.Można było napotkać bardzo unikatowe gatunki roślin zworzone z różnych regionów Świata. Sam Pałac wraz z Ogrodem był porównywalny do innych światowej sławy ogrodów na globie. Nawet znałem nazwisko tego ogrodnika który pielęgnował te roślinki jak i nadał Kopicom nowe znaczenie na mapie geograficznej Wielkich Niemiec. Aleniestety kochani zapomniałem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie