Skocz do zawartości

5 kg łusek


pol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem , niedawno na kostrzyniu wykopałem , mały zrzut łusek , po nabojach cwiczebnych , stan nawet , nawet , bo zrobione z mosiadzu , i tu moje pytanie , jak je wyczyścić , no bo przeciż nie bede kazdej wkrecał na wiertarke i szczotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz je ładnie wyczyścić to chyba jedynie na wiertarkę.Ja osobiście cyszczę luski wodnym papierem ściernym najlepiej 800 lub 1000 grubości ziarenek.Tak więc chyba tylko wiertarka zostaje.Cierpliwie wyczyscisz a nagrodą będą cieszące oko ładne łuseczki:)



pzdr


Sanshin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie wystarczy mycie pod wodą zwykłą myjką metalową!!
warto sprubować mówie wam, tylko myjka musi być miękka, ponieważ także się trafiają twarde!!
gratuluje zdobyczy, och jak ja bym chciał natrafić na 5 kg łusek messingowych :)
pzdr.ZnaChoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz to wszystko wrzucić do zamykanego naczynia, nalać wody wsypać piasku i trocin i potrzasac przez jakis czas. Łuski trąc o piasek , trociny i o siebie oczysczą sie. Nie bedzie to stan jak z wiertarki, ale jak by były jakieś ciekawe to można je juz przepolerować dokładnie.
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj moczyłem w wodorotlenku sodu (nie wiem czy nie pomyliłem nazwy) metalowe graty okręcone drutem alu i dołożyłem do tego łuske od Mannlichera (też okręconą drutem) łuska była stosunkowo ładna nie zeżarta, okazało się że po wyjęciu , opłukaniu w wodzie wystarczyło ją przetrzeć starą flanelową koszulą i zrobiła się ładna, czyściutka.
Muszę jeszcze to wyprubować na zeżartych łuskach.
Sposób prosty, łatwy, nie wymagający wysiłku, efekt super :)))
Romel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjar - mam takie małserowskie ktore są ciekawe i wartościowe, ale są też i takie co w jednym dołku leżało ich kilka kilogramów identycznych i w dodatku często się trafiają ( pk-32-DZ-67 ).
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie