Skocz do zawartości

Zanim poddał się Hel - dziennik >Schleswiga-Holsteina


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was dopadł już nowowydaną książkę anim poddał się Hel", opartą na publikowanym po raz pierwszy w całości dzienniku Schleswiga-Holsteina"?
Zawarto w niej oczywiście opisy walk na W-tte z pktu widzenia S-H, a polski autor pokusił się o interesujące hipotezy.

Szczegóły: http://www.mw.mil.pl/przegmorski/przegmarzec04_art9.html

Wachmistrzu - czy Pan zna to wydawnictwo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Beaviso!

Jest to mi zupełnie nieznana publikacja i chwała Tobie, że odnalazłeś info o niej! Dziennik S-H mam tylko jako drugą część, bo pierwsza jest właściwie niedostępna. Całe szczęście, że będzie wreszcie zbiorcza publikacja. A i Jacek Żebrowski drąży temat i prawdę o W-tte nie patrząc na to, że łamie legendy - i też mu chwała za dociekliwość badacza i nie oglądanie się na mało przychylne komentarze pod jego adresem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakład Poligrafii Andruk", Łódź

tel. (42) 6761482; 6818755

Książka kosztuje 50zł.
Zamówiłem telefonicznie, bardzo miła i bezproblemowa pani odebrała telefon.

Jak wspomniałem warto mieć, bo i pewnie nakład nieduży (stąd cena aż 50zł). Mam nadzieję, że rzeczywiście tym razem błędów jak w cz.1 Dziennika nie będzie, a i w cz.2 też niemałe babole były przy podpisach zdjęć (!).
Tuliszka, co dziwne, dosyć wysoko ocenił książkę, choć spodziewałem się, że książki Żebrowskiego jako antagonisty Sucharskiego tak nie oceni. Tuliszka zaś w swojej książce tak nagina i przegina byleby tylko Sucharskiego usprawiedliwic, że aż śmiesznie się to czyta (jak ktoś zna regulaminy wojskowe). Kubę niemalże oskarża o zdradę, złamanie regulaminów wojskowych, etc. etc.

Pozdrawiam! wachmistrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ta książka! Cholernie dużo arcyciekawych faktów w środku! Można się zresztą było tego spodziewać po Żebrowskim. Wiele rzeczy dla interesujących się tematem Westerplatte wręcz sensacyjnych. A już dla mnie, piszącego teraz scenariusz komiksu Westerplatte" wywraca to wiele kadrów w komiksie do góry nogami (łacznie z tymi już narysowanymi przez Krzyśka...)...
Żeby nie mieszać, to w skrócie dam info w naszym wątku o W-tte: http://www.odkrywca-online.pl/index1.php?action=forum&iletab=jedna&sub=pokaz_watek&id_forum=0&ktory=67736#67736

Na pewno warto kupić (prawie 300 stron). wachmistrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie