Woodhaven Napisano 3 godziny temu Napisano 3 godziny temu Dwie sztuki polskich armat dalekiego zasięgu wz.29 (armata Dalekonośna wz.29) wróciły do ojczyzny po 86 latach na ugnaniu. Jeden został wyprodukowany we Francji w 1933 roku pod nadzorem polskiej komisji, a drugi w Starachowicach w 1938 roku. Obaj służyli od 1940 roku w Finlandii (wojna ciąg dalszy). I są w doskonałym stanie. Kanony zwrócone w ramach transferu materiałów wojennych licese grantef przez MOD Finnland W Polsce znajduje się 5 spośród znanych 8 ocalałych armat.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się