Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Dwie sztuki polskich armat dalekiego zasięgu wz.29 (armata Dalekonośna wz.29) wróciły do ojczyzny po 86 latach na ugnaniu. Jeden został wyprodukowany we Francji w 1933 roku pod nadzorem polskiej komisji, a drugi w Starachowicach w 1938 roku. Obaj służyli od 1940 roku w Finlandii (wojna ciąg dalszy). I są w doskonałym stanie. Kanony zwrócone w ramach transferu materiałów wojennych licese grantef przez MOD Finnland W Polsce znajduje się 5 spośród znanych 8 ocalałych armat.

726231379_10217331447035163_8023898805869863893_n.jpg

726307960_10217331441835033_554322169214983364_n.jpg

726432646_10217331450595252_3387803949901237153_n.jpg

726717855_10217331355472874_6316195753971383331_n.jpg

727236054_10217331444835108_5487949979438078372_n.jpg

727276612_10217331382313545_2928181395525864682_n.jpg

727323078_10217331348872709_938075733313659429_n.jpg

727465410_10217331354352846_6596115406211199440_n.jpg

727491106_10217331356552901_1070776354605702527_n.jpg

727989344_10217331342152541_1201108932145588038_n.jpg

728020762_10217331449555226_5028630594913873851_n.jpg

728025682_10217331441195017_6901923990738578757_n.jpg

728196293_10217331356952911_5902276997572434613_n.jpg

728428518_10217331448755206_6549277463861448732_n.jpg

729004125_10217331443315070_1108415448806735567_n.jpg

729168007_10217331445995137_5747828608302594066_n.jpg

729294111_10217331347712680_973776635009486993_n.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie