Skocz do zawartości

Medale i oznaki cywilne II RP...


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Porządkuję rodzinne zdjęcia. Mam kłopot z trzema medalami i dwoma oznakami cywilnymi. Lata II RP. Medale mają czytelne i charakterystyczne wstążki. Pierwszy od koalicyjki munduru ma jednolitą wstążkę. Być może jest to medal 10 lecia Odzyskanej Niepodległości. Są jeszcze dwie cywilne oznaki w klapach marynarek. Proszę zerknąć. Może ktoś rozpozna, bardzo proszę o wiadomość.

Oznaka nr 1.jpg

Oznaka nr 2.jpg

Związek Strzelecki.jpg

Napisano

Mogą to być (tak sądzę, ale 100 % pewności nie mam) - medal pierwszy z lewej : "Medal 10-lecia Odzyskania Niepodległości" a trzeci (ostatni) : Medal pamiątkowy "Na pamiątkę oswobodzenia Krakowa od zaborców 31.X.1918"  (wstążka była biało jasnoniebieska a na zdjęciu widać, że jest biało-ciemna).

 

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie