Skocz do zawartości
  • 0

Maszyna SINGER S496846


oplo1

Pytanie

Witam serdecznie.

Mam maszynę SINGER o nr S496846. Proszę o pomoc w jej poznaniu.

Przeszukując forum odnalazłem strony, które wskazywały by że egz. ten pochodzi z 1906 r - proszę o potwierdzenie.

Jeśli chodzi o fabrykę to zakładam, że rosyjska gdyż jest w rodzinie przynajmniej od 80 lat, a rodzina zamieszkiwała wschodnie tereny przedwojennej Polski.

Piszę do Was także z prośbą o wsparcie ponieważ podjąłem decyzję o jej renowacji. Pamiętam, że jeszcze około 30 lat temu była na chodzie, ale przez kolejne lata była nieużytkowana i cały mechanizm stanął.

Poszukuję dodatkowo informacji jaki to mógłby być model i ewentualne instrukcje lub ryciny przedstawiające zdjęcia zdobień, wygląd, osprzęt itp.

Chciałbym ją przywrócić do sprawności mechanicznej oraz wizualnej by wyglądała jak w latach gdy opuściła fabrykę.

Żeliwna stopa już odnowiona, blat w trakcie renowacji, ale jeśli chodzi o głowę to najpierw chcę się do tego przygotować. Obejrzałem już dziesiątki filmów dotyczących renowacji maszyn Singer. Jeśli chodzi o zdobienia to mój egz. jest ich już prawie całkowicie pozbawiony, a całość pokrył rdzawy nalot.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Krzysztof

20211101_173343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
On 23.11.2021 o 13:31, Bartee napisał:

Model maszyny: 31K

Data produkcji: pomiędzy styczniem a czerwcem 1906

 

Dzięki za odpowiedź.

Ma ktoś z kolegów jakieś foty tych modeli maszyn?

Może jakieś wskazówki dotyczące renowacji i późniejszego ustawienia(regulacji)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie