Jump to content

Listy Leonarda von Schrecka.


Kosuń

Recommended Posts

Podobno Leoś pisał te listy odręcznie i wysłał Lamparskiej. Jeżeli różniły się od orginałów to pewnie podano inne miejsca ukrycia, sposoby zabezpieczeń, nazwiska. Opis tuneli pod Ślężą jest ciekawy. Dobrze by było żeby Aśka wrzuciła skany tych dokumentów tu na forum. Tutaj macie nagraną rozmowę z Aśką: https://disk.yandex.ru/d/th1VNYI35cjh8Q

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tu masz trochę o Ślęży https://wydawnictwo-explorator.blogspot.com/?fbclid=IwAR1h-xGOfikZHma61FQEkJUdQ6Rsudl9J-9OyyRqdoWtOFnsHjnqOqRTQtw  te tunele o jakich J.Lamarska opowiada w Radiu Ram to niby miały być od strony Tąpadeł. Skanów Ci nie da, ona nie lubi dzielić się ;-) chyba że masz coś na wymianę to możesz sprubowac ;-).

Przy Trakcie Bolka masz trzy potencjalne wybrania gdzie mogły by być sztolnie. Wszystkie teoretycznie idą w tym kierunku https://wydarzenia.interia.pl/prasa/odkrywca/news-nieznana-kopalnia-na-zboczu-slezy,nId,865223

 

Znam jeszcze jedną ale odstrzeloną, po o drugiej strony góry.

W tematach sprzed 15 lat było trochę o Ślęży, działali tam koledzy W. Stojaka.

Na Ślęzy było sporo małych sztolenek poszukiwawczych, jakich już nie ma, czas zrobił swoje. Weź pod uwagę, że ciężarówki w tym czasie nie mogły gdzieś daleko wjechać, to trudny teren.

Oni ze św. pamięci Stojakiem zajmowali się tymi listami na poważnie plus kilku lokalnych ludzi, ale ustalenia nie poszły do mediów czy innego Słowa Polskiego.

Pozdrawiam.

Edited by Sowa74
Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że  Listy Von Schrecka to kit. Tekst napisano bardzo poprawnym językiem jak na, co by nie było, staruszka. Listy czczegółowe w kwestiach nieistotnych (powieściowych) i cudownie enigmatyczne w istotniejszych dla rewizjonistów sprawach. Psia natura podsuwa mi myśl, że odniesienie korzyści może stanowić motyw. Jako dziennikarz, mógłbym rozważać wysłanie takich listów do własnej redakcji. Nie można wykluczyć też żartu jednego z dowcipniejszych kolegów. Wszystkich tak wpuścić w maliny... to musi być wspaniałe uczucie. 

Wiem że mój pesymizm dla wielu będzie nie do przyjęcia. Czekam na grad pomidorów

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nie wydaje się żeby te listy były fałszywe. Czy są wykonywane badania nad tą sprawą? Jak pisał Sowa74 ustalenia nie poszły do mediów więc trudno coś znaleźć na ten temat. Pod zamkiem Grodno miała być pochylnia. Czy ją odnaleziono?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information