Skocz do zawartości

Tabliczka Dorniera


RAF67

Rekomendowane odpowiedzi

Została znaleziona pod drewnem przywiezionym do leśnego domu. Nie wiadomo czy trafiła tam z bieżącym transportem, czy też wcześniej, a teraz dopiero własciciel posesji ją zauważył. Mogła też leżeć na podwórku i przy przerzucaniu drewna została odsłonięta. Jak już pisałem, znaleziona na terenie północnej Wielkopolski, przedwojenny teren przygraniczny. Nie jestem specjalistą od niemieckich płatowców ale Do 17M zaczynały się od nr seryjnego 2000 i wyprodukowano ich 200, zatem numer z tabliczki powinien się zgadzać. Myślę, że dla specjalistów w temacie nie powinno być zbyt trudno ustalić kiedy i w jakich okolicznościach samolot został utracony.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RAF67 napisał:

Została znaleziona pod drewnem przywiezionym do leśnego domu. Nie wiadomo czy trafiła tam z bieżącym transportem, czy też wcześniej, a teraz dopiero własciciel posesji ją zauważył. Mogła też leżeć na podwórku i przy przerzucaniu drewna została odsłonięta. Jak już pisałem, znaleziona na terenie północnej Wielkopolski, przedwojenny teren przygraniczny. Nie jestem specjalistą od niemieckich płatowców ale Do 17M zaczynały się od nr seryjnego 2000 i wyprodukowano ich 200, zatem numer z tabliczki powinien się zgadzać. Myślę, że dla specjalistów w temacie nie powinno być zbyt trudno ustalić kiedy i w jakich okolicznościach samolot został utracony.

Rafał

A co ma wspólnego W.Nr 2189 części składowej płatowca do W.Nr samolotu.

Do-17 M zostały wyprodukowane w zakładach w Oberpfaffenhofen i posiadały numery seryjne - W.Nr 2149-2348 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, nie znam się na niemieckich płatowcach i dlatego wstawiłem tabliczkę na forum. O numerze wspomniałem, bo jest zadziwiająco podobny do numerów  samolotów, no i jest na nim okreśony typ maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie