Skocz do zawartości

czy z tego co posiadam nada się coś na elektrolize?


bakajoko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Tak jak w temacie.. czy to co posiadam nada się na wykonanie elektrolizy? Chciałbym spróbować tej metody czyszczenia bo niby jest bardzo dobra.. Trochę już wygoglowałem informacji na temat tej elektrolizy ale nie chciałem kombinować wole żeby ktoś kto zna się i miał już z tym doczynienia powiedział mi co i jak powinienem wykonać żeby skutecznie oczyścić przedmioty ze rdzy. 

D150ABB0-85B9-4C2B-8661-25C84581409F.jpeg

59A0AA9B-325A-4738-91F0-70862AA72545.jpeg

9EE9F6CE-5C16-4549-BA14-58B9AFABFBEB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuje i zobaczymy co to będzie.. A na ile amper mam ustawić ten przełącznik? I czy te zasilacze tez mógłbym użyć do elektrolizy bo wtedy mógłbym kilka rzeczy na raz czochrać ?  To będzie moje pierwsze czyszczenie tą metodą może jakieś dobre rady? ? Trochę poczytałem pooglądałem i w sumie każdy co innego mówi każdy ma swój sposób tzn na pierwszym filmiku który oglądałem gościu monetke czyścił i jako plus(katode jak dobrze zapamiętałem)miał łyżeczkę ze stali nierdzewnej podłączona pod ładowarkę od tele ok nic trudnego do ogarnięcia załączam drugi filmik i gościu mial właśnie prostownik i pod plus miał zaczepiony pręt od zbrojenia i mówił ze nie powinno się używać do tego rzeczy ze stali nie rdzewnej bo tam jest chrom i podczas procesu może wydzielać się chrom6 czy jakoś tak ktory powoduje raka.. jest to prawdą?  gdzie indziej uzywali miedzi grafitu kwasówki wiec sam nam co byłoby naj.. Zastanawiam się tez czy użyć soli czy sody oczyszczonej i wgl w jakich proporcjach mam to rozrobić i czy to  zależy od tego co będę chciał wyczyścić hmm.. Bylbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mi wytłumaczył co i jak żebym robił to tak jak trzeba. Pozdrawiam Konserwator Amator ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie