Jump to content

Niecodzienne znalezisko 64-latki podczas spaceru


Recommended Posts

Na granaty z czasów II wojny światowej natknęła się podczas spaceru 64-latka z gminy Zamość – poinformowała w niedzielę policja. Kilkanaście niewybuchów znajdowało się około 200 m od zabudowań.

"Saperzy z Chełma, którzy przybyli zneutralizować zagrożenie, łącznie odnaleźli i zabezpieczyli 16 grantów ręcznych" – podała na stronie internetowej Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

64-letnia mieszkanka gm. Zamość podczas spaceru z psem zauważyła w polu, w niedalekiej odległości od swojej posesji, trzy granaty z czasów II wojny światowej. Zawiadomiła policję.

"Granaty zostały prawdopodobnie wypłukane z ziemi przez padający na początku września deszcz. Znajdowały się około 200 metrów od zabudowań" – podano w komunikacie prasowym.

Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczyli teren odnalezienia granatów do czasu przyjazdu saperów. Kiedy na miejsce przybył wojskowy patrol saperski z Chełma, okazało się, że niewybuchów jest znacznie więcej. Łącznie saperzy odnaleźli i zabezpieczyli 16 granatów ręcznych.

Policja przypomina, że niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. O ich odnalezieniu należy natychmiast poinformować policję, a samo miejsce zabezpieczyć, aby osoby nieświadome zagrożenia lub zaciekawione znaleziskiem nie podchodziły zbyt blisko i nie narażały się na niebezpieczeństwo.

https://www.onet.pl/informacje/onetlublin/lubelskie-granaty-z-ii-wojny-znalezione-podczas-spaceru/9xfkjcz,79cfc278

 

Deszcz.. deszcz jest całkiem dobrym pomysłem...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information