Skocz do zawartości

Guzik Wilmot-Breeden. Od czego i z jakich lat?!


Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się szanownym forumowiczom. Będąc "na spacerze", kolega znalazł poniższy guzik, o średnicy 18mm, przypominający swym wyglądem guzik bieliźniany Wehrmachtu, jednak na tym, widnieje napis Wilmot-Breeden. Wydawało mi się, że ustalenie "od czego i z jakiego okresu" to tylko kwestia chwili z "wujkiem google", a tu "guzik"! Na temat produkcji guzików przez wspomnianą firmę nie znalazłem nic... Jedyne informacje jakie znalazłem na temat firmy Wilmot-Breeden są takie, że firma została założona w Birmingham (Wielka Brytania), pod tą nazwą istniała od 1927 roku i zajmowała się branżą motoryzacyjną, a w latach 37-39 także branżą lotniczą, zaś w 1979 roku została przejęta przez Rockwell Standard. Czyżby nie ten Wilmot-Breeden? A może to jakaś uboczna produkcja, do której firma się "nie przyznaje"?

Nurtują mnie dwa pytania; od czego, i z jakiego okresu jest ten guzik:

Wilmot-Breeden.jpg.f4e47f01bbbbf455512bf8fcaacbfe76.jpg

 

Liczę na to, że wśród forumowiczów znajdą się tacy, od których dowiem się czegoś więcej na temat tego guzika. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie