Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie akumulatorków 9V.


Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się forumowiczom.

Kupiłem akumulatorki Ni-MH 9V firmy everActive, do wykrywacza Bounty Hunter SharpShooter 2. Moje pytanie związane z nimi jest następujące: czy ładować je po każdym wyjściu, czy dopiero po całkowitym rozładowaniu? Gdzieś wyczytałem, że nie posiadają one pamięci- czy to znaczy, że ładowanie ich po każdym wyjściu nie obniży ich nominalnej pojemności? Proszę o poradę, bo kompletnie nie jestem w temacie, a trzej jeźdźcy: Volt, Ohm i Amper są mi obcy, jak murzyńskiemu dziecku ojciec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to te, to mają nominalne napięcie 8,4V , w technologii ready-to-use nie musisz rozładowywać ich do ponownego ładowania, ale jakaś rozsądna ładowarka by się przydała. Ps po jakimś czasie straca swoje parametry, ale bardziej od kiepskiej ładowarki https://bratex.org/pl/p/akumulatorek-everActive-6F229V-Ni-MH-250-mAh/2752?gclid=EAIaIQobChMI0tq1lfiS6QIVjIGyCh22lw-pEAQYAiABEgLUiPD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego fuks_ag- kupiłem akumulatorki 320 mAh, oraz ładowarkę tej samej firmy, dedykowaną do tych właśnie akumulatorków, więc myślę, że z samym ładowaniem nie będzie problemu. Chodzi mi o to, czy tego typu akumulatory należy ładować po ich całkowitym rozładowaniu czy można je "doładowywać", gdy nie są całkowicie rozładowane, bez szkody dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie