Skocz do zawartości

Bitwa o Budzyń - 9.02.2020 r.


Rekomendowane odpowiedzi

Bitwa o Budzyń 2020 - piknik historyczno-militarny.
Inscenizacja historyczna przedstawiająca zdobycie przez powstańców wielkopolskich samochodu pancernego Ehrhardt M17 w dniu 7 lutego 1919 r. oraz walki o Budzyń tego dnia.
Program pikniku historyczno-militarnego „Bitwa o Budzyń” - 9 lutego 2020 r. (wzgórze Okręglik, ulica Chodzieska, Leśna, Powstańców Wlkp.):
12:00 - 13:30 - warsztaty dla dzieci i młodzieży w GOK, ul. W. Łokietka 31 „Budowa kartonowych modeli samolotów LVG" - (organizator HEROsi WOLNOŚCI)
13:00 - 16:00 - strzelnica ASG - wstęp wolny (strzelnicę poprowadzi Stowarzyszenie Strzeleckie i Historyczne im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej)
14:00 - inscenizacja zdobycia samochodu pancernego Ehrhardt M17
15:00 - pokaz działań pościgowo-blokadowych policji
Dodatkowo: 
- pyszna, gorąca zupa i herbata dla publiczności (gratis)
- pokaz pierwszego na świecie modelu Ehrhardta M17 z klocków Lego (HEROsi WOLNOŚCI)
- wystawa sprzętu wojskowego i replik broni
- stoisko profilaktyczne (Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży)
- możliwość zrobienia zdjęć z rekonstruktorami.

budyń9662918656_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Byłem na tej imprezie i mam kilka zastrzeżeń mam nadzieję, że organizatorzy wezmą sobie je do serca.

po pierwsze: czy dowódcy podczas modlitwy nie obowiązuje zdjęcie czapki?

po drugie: zmieńcie lektora, być może wiedzę ma ale nie da się go słuchać ?

po trzecie: już po inscenizacji, na cmentarzu oddano " salwę honorową" w postaci jednego człowieka niechlujnie i byle jak.

tak poza tym było trochę  więcej niedociągnięć ale nie czepiajmy się szczegółów,  następnym razem  pewnie uda się lepiej ? 

kadry zaczerpnięte z filmu "bitwa o Budzyń"

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie