Skocz do zawartości
  • 0

Feldbluse stara kopia


Lang80

Pytanie

Witam, mam taką starą bluzę (jeszcze mam bo chyba ojcu wpadła w oko), ma przykry zapach, identyczny jak stare, magazynowe mundury WP z czasów PRL. Wiem że to kopia, być może rekwizyt teatralny ale ma liczne plamy, stare ślady reperacji, zszywane rękawy itp, była używana, niedbale naszyte kieszenie i inne elementy. Czy możliwe że przedmiot może pochodzić np z planu starego filmu wojennego? Za stara żeby powstać na użytek grup rekonstrukcyjnych. Pozdrawiam. Rafał.

20200202_120159.jpg

20200202_120101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Niczego to nie przypomina, badziej chyba drelich roboczy do którego ktoś naszył kieszenie, ręcznie. To ze filmówka kiedys miała śmieci to fakt, ale to już chyba jest przesada nawet w porównaniu z ich starym szmelcem. Może ktoś kiedys zrobił mundurek na szkolne przedstawienie lub coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem, dziękuję za odpowiedź. Co do "starego szmelcu" to kolega we Francji ma francuski hełm z lat 50-tych, przerobiony tak, że miał być hełmem rzymskiego centuriona, pochodzi z planu bodajże Asteriksa, tak więc nasza filmówka wcale tak bardzo nie odstawała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu. Guziki też wyglądają na stare kopie, nie są sygnowane ale widać ślady korozji itp, zamieszczam zdjęcie bo w poprzednim się nie zmieściło. Sama bluza ma materiał podobny do starych mundurów z PRL (i zapach podobny). Może ktoś naszył zrekonstruowane elementy na starą, wojskową bluzę? Może ktoś kojarzy ew. kraj? Bluza ma sześć guzików.

20200202_123158.jpg

20200202_120136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie