Jump to content

Pięć lat więzienia za spisek w celu ukrycia skarbu Wikingów


Recommended Posts

Mężczyzna został skazany za spiskowanie z innymi w celu ukrycia skarbu wartego ponad 12 mln funtów.

Simon Wicks, 57, z Hailsham, został skazany na pięć lat więzienia za spiskowanie w celu ukrycia skarbu Wikingów.

Eksperci stwierdzili, że bezcenne monety anglosaskie i inna biżuteria mające 1100 lat, niektóre z rządów króla Alfreda, posiadają ogromną wartość historyczną.

Skarb obejmował złoty pierścionek z IX wieku, bransoletę ze smokiem, srebrną sztabkę, wisiorek z kryształowej skały i do 300 monet. Większości z nich nie udało się odzyskać.

Sąd przesłuchał Wellsa, który badał niektóre przedmioty i zatrzymał pięć monet o wartości do 75 000 funtów w uchwycie dużego szkła powiększającego służącego od odczytywania ksiąg.

Kradzież była spowodowana chęcią szybkiego zysku oraz otrzymaniem jak największej ilości pieniędzy z odkrytego skarbu. Rolnik, który wydał zgodę na przeszukanie swojej działki nie miał pojęcia do jakiego okrycia doszli oszuści.

Sąd odczytując wyrok stwierdził, że odkryte zabytki miały zostać sprzedane na czarnym rynku. Wpadli przez uczciwego kolekcjonera, który współpracował z Muzeum Narodowym Walii

Zgodnie z prawem mężczyźni powinni odkrycie, ale zamiast tego postanowili sprzedawać zabytki w małych partiach różnym klientom na czarnym rynku. Wszystkie skarby znalezione w Wielkiej Brytanii należą do Korony Królewskiej, a Komitet ds. Wyceny Skarbów decyduje, w jaki sposób powinny być one dzielone między znalazcę i właściciela lub dzierżawcę.

https://blogbeztabu.blog/2020/01/30/piec-lat-wiezienia-za-spiskowanie-z-innymi-w-celu-ukrycia-skarbu-wikingow/

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information