Jump to content

Andrzej Heidrich nie żyje.


Recommended Posts

Andrzej Heidrich, grafik, ilustrator książek, projektant m.in. znaczków pocztowych i banknotów, zmarł dziś w wieku 90 lat. Zawdzięczamy mu nie tylko projekt banknotów, którymi płacimy każdego dnia.

Andrzej Heidrich zasłynął m.in. projektem banknotów, którymi płacimy na co dzień. Ceniony polski grafik i ilustrator zmarł dziś w wieku 90 lat.

W 1954 ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przez blisko pół wieku - od roku 1949 do 1900 - projektował okładki książek dla Spółdzielni Wydawniczej "Czytelnik". Jego grafiki i ilustracje znalazły się na kartach książek Ryszarda Kapuścińskiego, Leszka Kołakowskiego, Jarosława Iwaszkiewicza.

Andrzej Heidrich zaprojektował wiele znaczków pocztowych, dokumentów oraz banknotów - w tym serii "Wielcy Polacy", którą obecnie się posługujemy. Powstała w roku 1996.

Jest też autorem poprawek do obowiązującego godła Polski, zaprojektował polskie paszporty, emblematy wojskowe, odznaczenia, a także liczne herby.

 

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25330962,andrzej-heidrich-nie-zyje-to-on-zaprojektowal-banknoty-paszporty.html#a=88&c=145&s=BoxBizImg2

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information